Baharı kutlamak için canlı müzik, spor ve piknikler

Fotoğraf arşivi Nicols Varvara
Dosya fotoğrafı: Nicolás Varvara.

Farklı illerde önleyici güvenlik ve alkol kontrolü operasyonları düzenlenen parklarda müzikli gösteriler, spor etkinlikleri, yürüyüşler ve geleneksel pikniklerle baharın gelişi kutlamaları bu perşembe günü ülke genelinde katlanarak artacak.

Bahar ekinoksu astronomik olarak 23 Eylül Cumartesi günü saat 3:50’de gerçekleşecek olsa da, buradaki kutlamalar her 21 yılda bir, ölen Domingo Faustino Sarmiento’nun kalıntılarının 1888’de gömüldüğü tarih onuruna ilan edilen Öğrenci Günü’ne denk geliyor. on gün önce Paraguay’daydı.

İster kumsalda, ister dağlarda, ister kırlarda, ister şehirdeki bir parkta olsun, neredeyse 4 milyon lise öğrencisinin büyük bir kısmı, 70 yılı aşkın bir süre önce doğan bir geleneği arkadaşlarıyla kutlamak için bu Bahar Günü’nde yeniden harekete geçecek. gençlik, sıcak günlerin gelmesi ve güneş ışığının artması, Hormonal düzeyde canlılığı, neşeyi, enerjiyi artırır ve sosyalleşmeyi kolaylaştırır. dış mekan.

Bu çerçevede il veya belediye sağlık otoriteleri, sağlıklı alışkanlıkların önlenmesi ve geliştirilmesi, cinsel üreme sağlığı konularının anlatıldığı stantların yanı sıra çeşitli lokasyonlara stantlar yerleştirecek. HIV testi yapıp prezervatif dağıtacaklar.

Buenos Aires eyaleti
Buenos Aires eyaletinde, Gümüş bu perşembe için düzenlenen etkinlikler saat 14.00’ten itibaren Plaza Malvinas’ta Yerel grupların ve DJ’lerin gün boyu müzik sunacağı ve ayrıca serbest stil yarışmasıözellikle gençler için tasarlanmış yemek turu ve çeşitli konularda atölye çalışmaları.

İçinde Quilmes kutlanacak “Bahar Festivali” yeni yılda 12’den 18’e La Ribera ParkıO gün açılışı yapılacak olan, La Plata Nehri kıyısındaki Otamendi ve Cervantes’te Fiesta Remeneo, DJ Coneja China ile canlı müzik gösterilerinin yanı sıra Skatepark’ta çeşitli gastronomik teklifler ve sergilerin de yer alacağı yer. yer.

İçinde KoyBaharın gelişi 23’üncü Cumartesi günü rapçilerin sunumuyla kutlanacak Koşuşturmabir dizi yerel grubun kapanışı olarak Néstor Kirchner Bakış Açısı Camino Almirante Brown’da ve çapraz 74’te bulunan Punta Lara’dan, saat 17.00’den itibaren.

İçinde Yığın Ayrıca Cumartesi günü Plaza San Martín’de canlı gösteriler, yarışmalar, çekilişler, gastronomi terasları ve el sanatları fuarı ile gerçekleştirilecek. Mar Chiquita O gün Genç Bahar Festivali’nin ikincisi saat 17.00’den itibaren La Rinconada’da gerçekleşecek.

İçinde Genel Villegas Kutlama Perşembe günü başlayacak ve Belediye Parkı’nda 24’üncü Pazar gününe kadar sürecek; bira bahçesi, oyun alanı, kültürel aktiviteler ve canlı yerel ve bölgesel grupların sunumuyla gerçekleşecek. Nico Mattioli.

Buenos Aires’in tatil beldesi Güzel Dağı Ulusal Bahar Şenliği’nin yirmi dokuzuncusu 22’den 24’e kadar ücretsiz girişle verilecektir. General San Martín Parkı FMK, Santiago Motorizado ve Cruzando el Charco’nun gösterileri ve diğerlerinin yanı sıra el sanatları ve gastronomi fuarı.

Fotoğraf arşivi Nicols Varvara
Dosya fotoğrafı: Nicolás Varvara.

Kordova
şehri Córdoba’dan Villa Carlos Paz diğerlerinin yanı sıra Luck Ra, La Banda de Carlitos ve Euge Quevedo, La Banda del Grillo, La Kumbata, Kawen ve Los Zarza’nın yer alacağı ücretsiz bir müzik gösterisiyle bir Bahar Şenliği çağrısında bulunuyor.

Olay “Primavera Villa Carlos Paz alkolsüz” Saat 10.00’da Dünya Ralli Servis Parkı’nda spor ve eğlence etkinlikleriyle başlayacak etkinlik, saat 14.00’te ise müzik sanatçılarının sahne alacağı sahneyle kurulacak.

Her yıl olduğu gibi sloganın “alkolsüz bahar” olması nedeniyle alkollü içeceklerin kentte satış ve giriş yasağı da yürürlüğe girmeye başlayacak. 21’inci Perşembe günü sıfır saatten Cuma günü saat 2’ye kadarMağazaları, restoranları, barları, şekercileri, süpermarketleri ve gece kulüplerini etkileyen bir kısıtlama olduğundan, alkollü kişilerin girişini önlemek için girişte belediye kontrolleri uygulanacaktır.

Belediye Başkanı Esteban Avilés, “Bunun böyle olması için sunduğumuz önerilerle gençlere sağlıklı ve alkolsüz eğlenmeleri” çağrısında bulunarak, “etkinliğin her yıl olduğu gibi kalabalık olacağını” tahmin etti.

Santa Fe
Santa Fe örneğinde, 1992’den bu yana Eyalet Öğrenci Festivali düzenleniyor. TaçCumartesi günü bir etkinlikle sona erecek şamandıra geçit töreni ve 25’inci Pazartesi günü San Salvador de Jujuy’da gerçekleşecek Ulusal Tatil için temsilcilerin seçimi.

Merkezi etkinlik gece saatlerinde düzenlenecek Okul Kordonu 201Plaza Urquiza’nın önünde esnaf ve girişimcilerin yürüyüşü ve akademinin performansı olacak Aerobasic Spor Salonu ve müzikal sayıları Cali Grubu ve Sokak Grubu.

Perşembe günü kent ve bölgeden gelen öğrenciler, gün boyu sürecek geleneksel pikniği okul tesislerinde gerçekleştirecek. Punta del Este’de kamp yapmak.

İçinde tespih boncukları belediye “merkezi olmayan” bir kutlama düzenledi Bahar KareleriCanlı müzik ve orkestralarla kentteki park ve kültür merkezlerine ulaşacak K-Pop Hayranlık GünüBu perşembe günü saat 11.00’den itibaren fandansçıları, cosplayer’ları, stantları ve K-pop kültürünün hayranlarını Plaza Montenegro’da canlı müzik, koreografi, bilgiler, karaoke, çekilişler ve ödüllerin tadını çıkarmak için bir araya getirecek.

Ayrıca perşembe günü saat 14.00’ten 22.00’a kadar Veranda Pazarı ev sahipliği yapacak U-20 Bando Festivali şehirden yeni çıkan rock, hip hop ve elektronik gruplarıyla canlı performans sergileyecek.

Fotoğraf arşivi Diego Izquierdo
Dosya fotoğrafı: Diego Izquierdo.

Saint Louis
San Luis, gençlere yönelik önleme ve bakım operasyonlarında 650 polis memurunu görevlendireceğini duyurdu. Öğrenci Haftasıgeleneksel olarak El Trapiche, La Toma, Merlo, Villa Mercedes ve Quines’te gerçekleşen aramalarla.

Yerel geleneklere göre, El Trapiche’de ortaöğretim sınıfları dönem sonlarını burada kutlamaya başlarlar ve bunu her gün başka yerlerde de yaparlar. 30 Eylül’de başkent “La Cerámica” parkında ve Las Chacras’ta sona erecek. belediye spa’sında.

Spor Sekreterliği, şişme arenada plaj voleybolu, futbol-tenis turnuvaları ve yarışları koordine edecek ve promosyonlar için ödüller verecek ve orada eğlence ve bilinçlendirme faaliyetleriyle birlikte Hükümet çadırları kurulacak.

Santiago del Estero
Santiago del Estero’da farklı faaliyetler yürütülmektedir. Gençlik Ayı ancak Perşembe günü saat 14.00’ten itibaren Öğrenci Günü Partisi Özlem MeydanıBaşkent Belediyesi tarafından düzenlenen ücretsiz girişli etkinlikte Lauty Gram, Valentina Márquez, Alejandro Veliz, Celena, Chaparral, Miguy Cumbia Base ve Leo Lencina’nın gösterileri yer alacak; diğer yerel müzisyenler arasında.

Şehri Müzik grubu gerçekleştirecek “Öğrenci Partisi 2023”Perşembe günü saat 14.00’te Sarmiento kulübünde Alejandro Veliz, Valentino Merlo ve DJ Fer Leal’in gösterileri, “Corta Semana” üyeleriyle serbest stil yarışmaları ve “All “Star” adlı dans mücadelesinin yer aldığı eğlenceyle gerçekleşecek.

Mendoza
Mendoza’da Cuyo Ulusal Üniversitesi festivali kutlayacak Bahar Rastgele Cilt 217.00’den itibaren kampüste, aralarında De-morados, Rosacruz ve Magnolia’nın da bulunduğu yarışmayı kazanan grupların yanı sıra ünlü sanatçılar ve DJ’lerin gösterileri yer alacak.

Şehri San Rafaelharika bir organizasyon düzenledik Gençler Parkı’nda Estelares’in müzikal kapanışıyla partiSon albümleri Un Mar de Soles Rojos’un tanıtımını yapacak olan yüzlerce gencin ildeki göllerde, dağlık alanlarda veya parklarda geleneksel piknikle kutlama yapması bekleniyor.

Çubut
Chubut belediyesi Trelew Bir Doğa Koruma Alanı olan Chiquichano lagününde “çekilişlerin, dansların, sihir ve konuk müzisyenlerin” olacağı mega bir parti düzenlendi.

Neuquen
Neuquén’de Öğrenci Günü ve Bahar kutlamaları müzik eşliğinde gerçekleştirilecek. Su Kaynakları kordonuPaseo de la Costa’da, saat 17.00’den 23.00’e kadar Cosmiccc_a, Victoria Manzur, Alternmindd ve Trash Dallys DJ’lerinin gösterileriyle.

Siyah nehir
Río Negro’dan gelen öğrenciler günlerini çoğunlukla Luis Beltrán, Cipolletti, Cinco Saltos ve General Roca’da oyunlar, yarışmalar, eğlence etkinlikleri ve müzikle kutluyorlar.

İçinde Beş Atlama Öğrenci Haftası 24’üncü Cuma’dan Pazar’a kadar düzenlendi. Pellegrini Gölü dayanışma amacıyla giriş ücreti 3.000 peso olacak Cipolletti tamamlanacak “Para Festivali Ekle”oyunculardan arınmış bir bölge, FIFA 23 turnuvası, cosplay yarışması, Animacom öncesi, Arcade istasyonu, video oyunu çizim yarışması ve soft cobat ile.

Paran'da, kurtarılan Thompson Spa Fotoğraf arşivinde orta ve yaşlı vatandaşlar için kutlamalar yapılacak Diego Izquierdo
Paraná’da kurtarılan Thompson Spa’da orta ve yaşlı vatandaşlar için kutlamalar yapılacak / Dosya fotoğrafı: Diego Izquierdo.

Akımlar
Corrientes Belediyesi, 22’nci Cuma kutlamasını bir müzik gösterisiyle duyurdu. Iberá YürüyüşüMatías Sotelo ve Los Continuados’un performans sergileyeceği, sahile birkaç metre uzaklıktaki iller arası köprünün altında, Gençlik Ayı çerçevesinde 7’den 2’ye kadar canlı DJ’ler, butik bira barları, cinler, meyve suları ve gastronomik verandalar olacak.

Nehirler arasında
Parana Pazar günü ücretsiz festival düzenlenecek Entrerrianas Kadınlar Meydanıfuarlar, aşı sektörü, canlı gösteriler, spor, Zumba ve çocuklara yönelik oyunlarla birlikte iyileşen bölgede orta ve yaşlı vatandaşlar için başka kutlamalar da olacak Thompson Spa’sı; Ve “Saray’da Bahar”Örneğin belediye merkezinde tarih boyunca bahar aylarında kamusal alanların nasıl iskân edildiğini anlatan kültürel arabuluculuklar.

Entre Ríos Hükümeti 700’den fazla öğrenciyle bir toplantı düzenledi. mevcut Öğrenci Merkezi Kanununun reformuYayımlanmasından 10 yıl sonra.

Santa Cruz
Belediyesi Rio kallegoları Gençlik Ayı için popüler gösteriler, yürüyüşler ve atölye çalışmaları ile farklı etkinlikler düzenlendi; hafta sonları ise Bahar Festivali Don Bosco Caddesi’ndeki belediye plajında, ücretsiz teslimatla.

Bahar Geçidi düzenlenecek Kirchner Bulvarımurgalar, topluluklar ve şamandıralarla.

Fotoğraf dosyası Alfredo Luna
Dosya fotoğrafı: Alfredo Luna.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ataşehir escort kadıköy escort casinoslot sweet bonanza oyna maltepe escort ataşehir escort şişli escort halkalı escort avrupa yakası escort şişli escort avcılar escort esenyurt escort beylikdüzü escort mecidiyeköy escort istanbul escort şirinevler escort avcılar escort
mecidiyeköy escort cratosroyalbet ankara escort

Reklam ve İletişim:  Whatsapp:  262 606 0 726  Skype:  live:2dedd6a4f1da91be
Yasal Uyarı: Blog Sitemiz; 5651 Sayılı Kanun kapsamında BTK tarafından onaylı Yer Sağlayıcı'dır. Sitemiz ve içerisinde bulunan tüm içerikler taslak halindedir, kesinliği kanıtlanmış bilgiler değildir. Sitemiz kar amacı gütmez, ücretsiz bilgi paylaşımı yapan bir websitesi olarak yayın hayatına başlayacaktır. Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içeriği  [email protected]  adresi ile iletişime geçerek bildirebilirsiniz. Yasal süre içerisinde ilgili içerikler sitemizden kaldırılacaktır.