Clayton Kershaw, Dodgers’a karşı heyecan verici bir son duruş sergiliyor

Bu Kershaw Haçlı Seferi ve nefes kesici.

Omzu ağlıyor. Hızı düşüyor. Kontrolü kayıyor.

Clayton Kershaw Cumartesi günü San Francisco Giants’a karşı tümseği kendi kabuğu gibi ele geçirdi, yaşlanan ve yaralı bir atıcıyla dövüşme süresi, acıyla mücadele ve bir atış daha hayatta kalmak için ne gerekiyorsa yaptı.

Bir başlangıç ​​daha. Bir sezon sonrası daha. Bir ay daha. Son bir duruş.

Ve bu gürültülü ve tüyler ürpertici gecede, bir galibiyet daha, en iyi malzemeleri olmadan beş vuruşta oyun dışı kalma, gururlu bir dövüşçünün hayal kırıklığı içinde bağırması ve kutlama jestleri yapması ve her şeyi uzun zaman önce bulduğu aynı tümseğin üzerinde bırakması.

Şimdi altı gün dinlenmeye hazırlanıyor. Şu anda sadece beş atış yapabiliyor. Her teslimatında gücünün her zerresini çağırıyor, sanki bu onun sonuncusu olacakmış gibi, ki bu da olabilir.

Onu izleyin, tadını çıkarın, ona değer verin, fırsatınız varken bunu yapın, çünkü muhtemelen onu uzun süre Dodger üniformasıyla görmeyeceksiniz. Her ne kadar kendisi bu konuda kararlı olmasa da tüm göstergeler, Kershaw Haçlı Seferi bittiğinde Kershaw’un da muhtemelen işinin bittiğini, emekli olmaya ya da evine, Texas Rangers’a dönmeye hazır olduğunu gösteriyor.

Cumartesi muhtemelen Dodger Stadyumu’ndaki son normal sezon başlangıcıydı. Chavez Ravine’de ilk iki play-off maçından birine başlayacak ve o da olabilir.

On altı yıl, gergin bir anda geçti. Son bir dövüşle biten bir Hall of Fame kariyeri.

Ve Tanrım, hâlâ bir şekilde samanları fırlatmayı başarıyor, 7-0’lık kararı kazanıyor, Giants’ı bu beş atışta puansız tutarken beş vuruşla sadece iki vuruşa izin veriyor… tam olarak ne?

25 hızlı topu 90 mil hıza ulaşmadı. En iyi döneminde düzenli olarak 95’e ulaşıyordu.

18 vurucuya 30 top attı, sekiz kez iki top sayımı yaptı. Bir zamanlar daha fazla kontrole sahipti.

Önemli değildi. Kenarları çalıştı. Bunu çözdü.

Daha sonra “Bunun olumlu yönde ilerlediğini düşünüyorum” dedi. “Henüz tam olarak olmasını istediğim yerde değil ama genel olarak kesinlikle doğru yönde atılmış bazı adımlar var.”

Clayton Kershaw, Cumartesi gecesi ikinci atışta San Francisco Giants'a karşı atış yapıyor.

Clayton Kershaw, Cumartesi gecesi ikinci atışta San Francisco Giants’a karşı atış yapıyor.

(Gina Ferazzi / Haberler)

O kadar odaklanmış bir şekilde savaşıyordu ki, bir virajlı topu sektirdiğinde yüksek sesle bağırıyordu. Görevi, sol kanat oyuncusu David Peralta’nın iki koşucu üstteyken yaptığı dalış yakalamasıyla sona erdiğinde, sanki az önce bir gol atmak için atmış gibi ellerini havaya kaldırdı.

Bunun ne kadar zor olduğunu biliyor. Ne kadar savunmasız olduğunu biliyor. Bunun ne kadar geçici olabileceğini biliyor.

“Her zaman iyi olmayı ve elimden geldiğince sert atmayı tercih ederim, bir şeyleri çözmek hiç eğlenceli değil” dedi. “Ama ya uyum sağlayın ya da ölün.”

Sahadan çıkarken tribündeki ailesine el salladı ve bazıları onun normal sezondaki taraftarlara da veda edip etmediğini merak etti.

“Neyse ki play-off’lardayız ve bu dikkatimizi dağıtan güzel bir şey, dolayısıyla gelecek yılı gerçekten düşünmenize gerek yok” dedi. “Ne zaman son kararın olursa, belki bir saniye daha alabilirsin ama bu karardan o kadar uzağım ki bunun için endişelenecek zamanım bile yok.”

Bir gün dış saha kapılarının dışına Kershaw’un bir heykelini dikecekler. Bu pozun, damlayan bir sakalı, gıcırdayan dişleri ve bu son günlerde bize bir kez daha gösterdiği her şeyi içermesini umuyoruz.

Yönetici Dave Roberts, “Bu olağanüstü, gerçekten öyle” dedi. “Sanırım Clayton size hiçbir şeyi bahane olarak kullanmaktan veya herhangi bir şey hakkında konuşmaktan hoşlanmadığını söyleyen ilk kişi ama neler olduğunu biliyorum.”

Clayton Kershaw, Cumartesi günkü Giants maçı öncesinde dış saha duvarının yakınında küçük bir taraftar grubunun önünde ısınıyor.

Clayton Kershaw, Cumartesi günkü Giants maçı öncesinde dış saha duvarının yakınında küçük bir taraftar grubunun önünde ısınıyor.

(Gina Ferazzi / Haberler)

Dodgers ve Kershaw neler olup bittiğini kamuoyu önünde anlatmayacaklar ama bu iyi bir şey olamaz. Bu sol omuz ve Temmuz ayında onu bir ay boyunca kenarda tuttu ve Kershaw onu temizlemeye devam ettikçe durum daha da kötüleşiyor gibi görünüyor.

Kershaw’ın bu konu hakkında konuşmaması atıcı hakkında çok şey anlatıyor.

“Daha fazla bilgi vermek, bir şey hakkında konuşmak, oraya çıkıp satış konuşması yapacağınız gerçeğini değiştirmiyor. Bunun amacı ne?” dedi Roberts. “Sanırım Clayton dünyayı bazen böyle görüyor. Ve bu anlamda ya da bu anlamda bunu anlıyorum.

Tüm bunlar, yaşlandıkça büyüyen bir efsaneye katkıda bulunuyor; her durakta hâlâ yeni bir şeyler gösteren bir adam için harika bir veda turu.

Bu istatistikleri gördünüz mü? Kershaw sakatlananlar listesinden geri kaldığı için yedi başlangıçta 2,03 ERA ile 3-0 önde. Takım bu maçlarda 6-1 önde. Bütün bunlar, bu oyunlar sırasında 169 dört dikişli hızlı topa yalnızca dört sallama vuruşu yapmış olmasına rağmen.

Roberts, “Ona çok büyük saygım var” dedi. “İnsan onun yapabildiğini yapamaz. Birkaç yıl önce burada bir başlangıç ​​olduğunu hatırlıyorum… bir günlük maçta sırtının sakatlandığı bir maçtı. Ve sıfır vuruşlu beyzbolda üç veya dört atış yapmanın – ya da hiç koşmamanın – bir yolunu buldu ve bunu nasıl yaptığını bilmiyorum. Bundan hemen sonra IL’ye gitti. Adamları dışarı çıkarmak için kendini bir nevi irade ediyor.

Roberts’a Kershaw Haçlı Seferi’nin Dodger üniformasıyla Kershaw’ın sonu olabileceğini düşünüp düşünmediğini sorduğumda hafifçe gülümsedi.

“Son birkaç yıldır bunu düşünüyordum” dedi. “Dodgers için yaptıklarını takdir etmeden yakalanmayacağımı söyleyeceğim.”

Ve düşününce, her zaman bu kadar takdir edilmiyordu. Kendisi, Dodgers serisinin tarihindeki tartışmasız en iyi atıcıdır, bunun nedeni kısmen bu noktaya ulaşmak için pek çok zorluğun üstesinden gelmesidir.

Kershaw’ın buradaki kariyeri yukarıya doğru giden bir gidişattan ziyade iki farklı farklı yoldu.

İlk 12 yılında, sezon sonrası başarısızlıklarının altında yatan temadan rahatsız oldu. Her zaman “Kershaw harika ama…” olurdu.

Ama… 2013 ve 2014’te St. Louis Cardinals’a karşı play-off’larda çifte yenilgi yaşandı.

Clayton Kershaw Cumartesi günü Giants'a karşı ilk atış sırasında yedek kulübesine geri döndü.

Clayton Kershaw Cumartesi günü Giants’a karşı ilk atış sırasında yedek kulübesine geri döndü.

(Gina Ferazzi / Haberler)

Ama… 2017 Dünya Serisinde Houston Astros’a karşı aldatılmıştı.

Ama… 2018 Dünya Serisinde Boston Red Sox’a karşı 7.36 ERA elde etti.

Ancak… Dodgers’ın 2019 play-off serisinde Washington Nationals’a karşı mağlup olmasına yol açan arka arkaya gollerden vazgeçerek rahatladı.

Bir noktada, Kershaw’ın kariyerini burada hem acı hem de tatlı bir belirsizlik içinde bitirme ihtimali vardı. Ama sonra son dört yılda her şey değişti. 2020 Dünya Serisinde kefareti kazanan Kershaw, o zamandan beri tüm şüpheleri ve her “ama”yı ortadan kaldırdı.

Bugün “Kershaw harika, nokta.”

Kendisi, SAVAŞ’ı sunma konusunda Dodger serisinin lideridir. Darbelerde liderdir. Galibiyet sıralamasında ikinci sırada yer alıyor. Erken emekli olan Sandy Koufax’a, sezon sonrası ERA hariç hemen hemen her kategoride liderlik ediyor.

Pek çok taraftar Koufax’ın dört serideki 0,95’inin onu tüm zamanların en iyi Dodger atıcısı yaptığını düşünüyor, özellikle de Kershaw’ın sezon sonrası ERA’sının 21 seride 4,22 olması nedeniyle. Burada bu tartışmayı kazanamazsınız. Kershaw en iyi Dodger atıcısıdır çünkü diğerlerinden çok daha uzun süre daha fazla vurucuyu biçmiştir.

Koufax’ın inanılmaz bir kariyeri vardı ve dört şampiyonlukla Kershaw’ın tek şampiyonluğunu gölgede bıraktı ama bunu çok daha kısa bir sürede başardı. Unutmayın, Koufax normal ve sezon sonrası toplamında Kershaw’dan 605 daha az vuruş yaptı ve bu önemli.

Her iki adamın da paylaştığı şeylerden biri organizasyon için büyük fiziksel fedakarlıktır. Koufax dirsek sorunları nedeniyle 30 yaşında emekli olurken, 35 yaşındaki Kershaw birkaç yıldır her türlü kol ve sırt problemiyle mücadele ediyor.

Kershaw’ın sadece 60 maçlık bir sezonda nihayet sezon sonrası kötülüğünden kurtulması tesadüf değil. 2020’de COVID kuşağı vardı ve yazın çoğunu kenarda geçirmek, Tampa Bay Rays’e karşı her iki Dünya Serisi başlangıcını da kazanacak kadar dinç kalmasına yardımcı oldu ve 11 ⅔’de 14 vuruş ve üç yürüyüşle 2.31 ERA derledi. vuruşlar.

Ertesi yıl normal programa döndüğünde ağrıları da arttı.

Clayton Kershaw, Dodger Stadyumu'nda San Francisco Giants'ı 7-0 yenmeden önce yedek kulübesinde tek başına oturuyor.

Clayton Kershaw, Cumartesi günü Dodger Stadyumu’nda San Francisco Giants’ı 7-0 yenmeden önce yedek kulübesinde tek başına oturuyor.

(Gina Ferazzi / Haberler)

2021’de dirseğindeki sakatlık nedeniyle play-off’lara katılamadı. Geçtiğimiz sezon, sezon sonrası ilk maçında Padres’e 2. maçta 5-3 yenildiği maçta beş istekada üç koşuya izin vermişti.

O zaman emekli olabileceğine dair bazı spekülasyonlar vardı. Görünüşe göre işinin bitmediğini hissetti. O haklıymış.

Bu yıl ilk kez Kershaw’ın arkasında oynayan takım arkadaşı Jason Heyward, “Gerçekten hazırlıklı olma yaşam tarzını yaşıyor, mazeret yok” dedi. “Her seferinde topu istiyor. … Gerçekten eline yapışmış. … O sadece bir örnek [how] Çocuklarınızın olmasını, çok çalışmasını, uğruna çalıştığınız şeyi almasını istiyorsunuz. Bunu ve çok daha fazlasını gösterdi.”

Heyward, asıl şaşırtıcı olanın Kershaw’ın 16. sezonunu ilk sezonu gibi ele alması olduğunu söyledi.

“Görmek gerçekten çok güzel. … Kariyerinin bu noktasında kontrol etmek, mazeret uydurmak çok kolay ama o her zaman hazırlıklıydı” dedi Heyward.

Ekim ayına yaklaşıyor ve o yine hazır. 22. play-off serisi yaklaşıyor. Kulağa ne kadar çılgınca gelse de, Kershaw yaşlandıkça ve gıcırdadıkça, tümseğe kadar ona sonsuza dek eşlik eden “Eğlenceli” şarkının duyduğu ilk kelimeleri yaşamaya devam ediyor.

Kershaw Haçlı Seferi’nin bir teması olsaydı bu sözler olurdu.

“Bu gece genciz.”

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ataşehir escort kadıköy escort casinoslot sweet bonanza oyna maltepe escort ataşehir escort şişli escort halkalı escort avrupa yakası escort şişli escort avcılar escort esenyurt escort beylikdüzü escort mecidiyeköy escort istanbul escort şirinevler escort avcılar escort
mecidiyeköy escort cratosroyalbet ankara escort

Reklam ve İletişim:  Whatsapp:  262 606 0 726  Skype:  live:2dedd6a4f1da91be
Yasal Uyarı: Blog Sitemiz; 5651 Sayılı Kanun kapsamında BTK tarafından onaylı Yer Sağlayıcı'dır. Sitemiz ve içerisinde bulunan tüm içerikler taslak halindedir, kesinliği kanıtlanmış bilgiler değildir. Sitemiz kar amacı gütmez, ücretsiz bilgi paylaşımı yapan bir websitesi olarak yayın hayatına başlayacaktır. Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içeriği  [email protected]  adresi ile iletişime geçerek bildirebilirsiniz. Yasal süre içerisinde ilgili içerikler sitemizden kaldırılacaktır.