Hastaları yanlış uygulamalardan korumayı amaçlayan Nicolás Yasası nasıl?

Silvina Luna'nın ölümü bir kez daha yanlış tedavi tartışmasını alevlendirdi Photo Instagram
Silvina Luna’nın ölümü bir kez daha malpraktis tartışmasını alevlendirdi / Fotoğraf: Instagram.

Yanlış tedavi mağdurlarının yakınları, sevdiklerinin adaleti için mücadele edebilmek için tıp ve hukuk bilgisi öğrenmeleri gerektiğini söyledi ve oyuncu ve model Silvina Luna’nın ölümünün ardından projeyle ilgilenmenin ve projeyi onaylamanın önemini vurguladılar. Nicolás Yasası’nın hasta güvenliğine ilişkin olduğunu ve “tıp fakültelerinin yaratılma amacını yerine getirdiğini” belirtti.

“Nicolás Yasası gerekli ve acilen onaylanması gerekiyor. Tıp fakültelerinin, yaratılış amacını yerine getirebilmeleri için ihtiyacımız var. Eğer işlerini yapsalardı birçok şeyden kaçınılırdı. Uygulanmasına ve yerine getirilmesine ihtiyacımız var. ” Misiones eyaletindeki El Dorado’da yaşayan 50 yaşındaki ev hanımı Télam Miriam Barrios’a söyledi.

23 Temmuz 2014’te annesi, yapılan video endoskopi çalışmasında hayatını kaybetti. William Edward Horrisberger2019 yılında iki yıl hapis ve beş yıl diskalifiye cezasına çarptırıldı.

Kadın, “Çalışmayı yürütmek için oluşturulan tüm protokolleri gözden geçirdi ve annemin kanser hastası olmasına rağmen aynı zamanda kalp hastalıkları da olması nedeniyle ona karşı alınacak tüm önlemlerin alınacağına dair güvence vererek bizi aldattı” dedi.

Cezaya rağmen Barrios Haziran 2022’de Horrisberger’in egzersiz yapmaya devam ettiğini kınadı Mesleğiniz.

“Bunun için tıbbi konsültasyona gitmem gerekti, testleri yaptırıp plakasını imzalatıp damgalatabilmek için sahte belirtiler gösterdim. Bugün 1 Eylül 2023’teyiz ve hâlâ birisinin beni dinlemesini bekliyorum.” Davacı, adli süreçten sonra “bir nevi avukat ve doktor gibi” olduğunu çünkü “yapmaması gereken şeyleri araştırmak” zorunda kaldığını söylüyor.

Travesti-trans kolektifi, stereotiplere karşı “umutsuz uygulamaların” riskleri konusunda uyardı

Travesti örgütü Las Históricas Arjantins, oyuncu ve model Silvina Luna’nın ölümünü yalanladı ve birçok insanı toplumsal olarak empoze edilen stereotipler karşısında “umutsuzca vücutlarını şekillendirmeye” iten sonuçlar konusunda uyardı ve ardından düzenleme yapılmasını istedi. Güvenli müdahalelere erişimin sağlanması.

“Silvina Luna’nın ölümü nedeniyle yaşananları reddediyoruz. endüstriyel silikon ve bunlardan kadınları, travestileri ve trans bireyleri vücutlarını kalıplaşmış bir yargının parçası olacak şekilde şekillendirmeye yönlendiren umutsuz uygulamalar “Heterocis sistemi tarafından yaratılmıştır” başlıklı yazı, örgütü sosyal ağları üzerinden yayınladı.

Ve “Silvina Luna’nın davası medya tarafından tanındığı için görünür hale gelmiş olsa da”, “vücutlarında zehir taşıyan” yaşlı travestilerin başına ne geldiğini merak ettiklerini eklediler.

Örgüt, pek çok kadın, travesti ve transın gizlice ya da izinsiz yerlerde taktığı silikonla ilgili olarak, “Darbe, düşme, çarpma sonucu vücutlarına yayılacağı belirsizliğiyle yaşıyorlar. Bu uygulamalar yüzünden ölen sayısız yoldaşımız vartravestiliğin kökeninden itibaren gerçekleştirilen uçak yağı, johnson yağı ve endüstriyel silikon, dokulara karışan ve sonunda ölüme neden olan tüm malzemeler.”

“Bu açıklamayla, yeni nesillerin bedenlerini kabullenebilmesine, travesti bedeninin ‘kum saati’ olmaktan çıkmasına, kendimizi sevmeyi öğrenmemize ve eğer kendimizi dönüştürmemiz gerekiyorsa bunu yapmanın güvenli yollarını aramamıza çağrıda bulunuyoruz. “, Las Históricas açıklamasında dikkat çekti.

Ve şunu eklediler: “Fiziksel ve zihinsel sağlığımızı riske atmadan hayal ettiğimiz şeye ulaşabilmemize olanak sağlayan bir Cinsiyet Kimliği Yasası talep ediyoruz”.

Nicholas Yasası

Nicolás Yasası veya yanlış uygulama durumlarında hasta güvenliğine yönelik proje Temmuz 2022’de tanıtıldı milletvekili Fabio José Quetglas (UCR) tarafından onaylandı ve Alt Meclis’teki komisyonlarda onaylandı.

Kamu veya özel sağlık hizmeti sunan kurumların “kuruluşlarına kuruluş olanağı sağlamaları” gerektiğini düzenlemektedir. sağlık personeli için eylem protokolleriönlenebilir zararların önlenmesine yönelik; çalışma sistemleri için denetim planlarının tasarlanması, bireysel hizmet faydalarının değerlendirilmesi ve sistemlerin iyileştirilmesi ve uygulamaların iyileştirilmesi için hasta güvenliği göstergelerinin izlenmesi”, diğer hususların yanı sıra.

“Nicolás Yasası gerekli ve acilen onaylanması gerekiyor. Tıp fakültelerinin, yaratılış amacını yerine getirebilmeleri için ihtiyacımız var. Eğer işlerini yapsalardı birçok şeyden kaçınılırdı. Uygulanmasına ve yerine getirilmesine ihtiyacımız var”Miriam Barrios

Ölümünden sonra Nicholas DeannaGabriela Covelli, 2017 yılında 24 yaşındayken yanlış tedavi sonucu Vakfı kurmaya karar verdi. “Yaşam ve Sağlık İçin”Silvina Luna’nın da bir parçası olduğu.

Covelli, oyuncunun ölüm haberinin ardından Télam’e şunları söyledi: “Silvina 2021’den beri STK’mızda. Nicolás Yasası’na aktif olarak katıldı ve destek verdi, hatta katıldığı her programda bu yasayı istedi.”

Kanuna ilişkin şunları anlattı: “Tıbbi uygulamaların kontrolüne ve önlemeye odaklanır”.

“Sadece tıbbi eylem üzerinde değil, aynı zamanda doktorların tıbbi kayıtları ve geçmişleri üzerinde de daha fazla kontrol sağlanması için onaya acilen ihtiyaç var”annesi Télam Nora Alicia Siriani’ye (53) ifade edildi Anne Virginia Romano2014 yılında 16 yaşındayken hayatını kaybeden kendisi de bir yolsuzluk mağduru.

Eyalet başkentine 7 kilometre uzaklıktaki La Banda, Santiago del Estero şehrinin yerlisi olan 53 yaşındaki kadın, bu ajansa, kızının başkentteki San Francisco Sanatoryumu’nda apandisit nedeniyle ameliyat edildiğini söyledi. – “Apandisit olmamasına” ve “ameliyattan 48 saat sonra ölümüne yol açan hipovolemiye neden olan bir bağırsak delinmesi geçirmesine rağmen.”

Şu anda, kendisine suç duyurusunda bulunulacağı duruşma tarihini bekliyor. Octavio Carabajal çoktan Federico Nicolas Sandez Başkan olarak Eduardo José Ramón Lludgar ve Ana Rosa Rodríguez ile Eduardo Federico López Alzogaray başkanlığındaki Yüksek Adalet Divanı, sanıkların savunmasının temyizini reddettiği için, görevi kötüye kullanma nedeniyle kasıtlı cinayet suçundan dolayı dava açıldı.

Gabriela Covelli, oğlu Nicols Deanna'nın kötü tıbbi müdahale nedeniyle 2017 yılında ölmesinin ardından tasarının ilk versiyonunu oluşturdu Fotoğraf Victoria Gesualdi
Gabriela Covelli, oğlu Nicolás Deanna’nın kötü bir tıbbi müdahale nedeniyle 2017 yılında ölmesinin ardından tasarının ilk versiyonunu oluşturdu / Fotoğraf: Victoria Gesualdi.

Hernán Daniel Arias (54) basım sektöründe çalışıyor, Buenos Aires’in Bella Vista kasabasında yaşıyor ve Gonzalo Nehuén Arias (19).

“Oğlum 18 Şubat 2016’da varikosel ameliyatına girdi. ameliyatı bitirmek için kalmayan Jorge Tamantini tarafından anestezi uygulandı, başka bir anestezi uygulamak üzere başka bir ameliyathaneye gitmek üzere ameliyathaneden ayrıldı. Oğlum bradikardiye girdi, ardından kardiyopulmoner tutuklama geldi. Anestezi uzmanı orada olmadığı için resmi fark etmediler ya da fark ettiklerinde artık çok geçti ve o öldü” dedi adam Télam’a.

Yedi yılı aşkın bir süredir Vicente López 1 Nolu Mahkemesinde görülen bir dava aracılığıyla oğlu için adaletin sağlanması için mücadele veriyor.

“Sözlü duruşma ikinci kez ertelendi ve davanın zaman aşımına yaklaştık”endişeli adam uyardı.

Onun için “Nicolás Yasasının ele alınması ve onaylanması önemli” ve “yakında çıkacağını” umuyor.

Francesca, 2020'de yanlış tedavi nedeniyle ölen Tiziano Quintana'nın kız kardeşi Fotoğraf Victoria Gesualdi
Francesca, Tiziano Quintana’nın kız kardeşi, 2020’de yanlış tedavi nedeniyle hayatını kaybetti / Fotoğraf: Victoria Gesualdi.

Silvina Luna’nın ölümü

Silvina Luna, sağlık durumunun kötüleşmesi sonucu Buenos Aires’in Almagro semtindeki İtalyan Hastanesinde bu perşembe günü 43 yaşında hayatını kaybetti. plastik cerrah Aníbal Lotocki’nin yanlış uygulaması2011 yılında hiperkalsemi ve böbrek yetmezliğine neden olan metakrilat zehirlenmesine neden oldu.

Aktivistler vücut çeşitliliği konusunda uyarıyor: “Luna’nınki gibi vakalardan hepimiz sorumluyuz”

Şişman aktivizmi ve vücut çeşitliliğine gönderme yapanlar, oyuncu ve model Silvina Luna’nın ölümünün, toplumu nasıl olduğu konusunda uyarması gereken “diğer birçoklarının gözle görülür bir örneği” olduğuna dair güvence verdi. Estetik baskılar hayatı riske atıyorBu gibi vakaların devam etmesinden “hepimiz sorumluyuz” dedi.

Bedensel çeşitlilik aktivisti ve Ulusal Boyut Yasası’nın destekçisi Télam ile diyalog halinde, Brenda Mato“Silvina Luna vakası güzellik standartlarının hayatımızda nasıl işlediğini gösteriyor.”

“Ve çılgınca olan şey şu ki, bu standartların hiçbiri gerçekçi değil çünkü bunlara ulaşmak imkansız.”Arjantin Şişman Aktivistleri Kolektifi’nin (CGA) bir üyesi olan Mato, şöyle konuştu:

Ayrıca Silvina Luna özel vakasının ötesine geçmek gerektiğini de söyledi: “Bu, olup biteni sorgulamak için harika bir fırsat.”

Mato, “Seçtiğimiz tüm bu şeylerin nereden geldiğini anlamaya başlamak için kendimizi sorgulamamız önemli çünkü gerçekte toplum sizi kendi standartlarının dışında olduğunuz için cezalandırdığında ve yaptırım uyguladığında olası bir seçim yoktur” diye uyardı Mato.

Benlik saygısı hakkında çok fazla konuşma var ama benlik hakkında hiçbir şey yok çünkü o toplumun ürettiklerine göre inşa edilmiştir.. Silvina vakasının, göremediğimiz diğer birçok örnek arasında görünür olan sadece bir örnek olduğunu düşünmeye başlamalıyız, ancak bu bizi alarma geçirmeli” diye uyardı.

Mato da uyardı Luna, sanat kariyerinin “sıfır anından itibaren” fatofobi yaşadı Big Brother programının kameraları önünde kısıtlama olmaksızın yemek yediğini gösterdiği için.

Mato, “Karnını okşayarak ‘El Meneadito’ dansı yapmasıyla popüler oldu” diye hatırladı ve şunu vurguladı: “Silvina’nınki gibi vakaların devam etmesinden hepimiz sorumluyuz ve ne yaptığımız hakkında gerçek bir konuşma yapmamız gerekiyor.”

Bu anlamda şunu savundu: güzellik standartlarının şişmanlık fobisiyle de “doğrudan bir ilişkisi” varkilo alma korkusu veya hegemonik bir yapıya sahip olmayan kişilerin reddedilmesi olarak anlaşılmaktadır.

Mato, “Kadınlarda güzelliğe olan talepten bahsettiğimizde, beyaz, genç, heteroseksüel ve hepsinden önemlisi zayıf olması gereken kişilerden bahsediyoruz” diye tamamladı.

“Güzelliğin içindeki zayıflık maksimum değerdir ve bu değerden uzaklaştığınızda her türlü şiddete açık hale gelirsiniz. Maksimum arzusu ne olur diye sorduğunuz bir kadınlığın muhtemelen ilk cevapları arasında yemek yemek ve yememek yer alır.” kilo almak”.

Avukat ve aktivist Laura Contrera ise şunu belirtti: “Sorun özgüven eksikliği ya da yanlış seçimler değil, zayıflık ve estetik baskı zorunluluğunu doğallaştıran bu şişmanlık fobisi toplumda”aynı zamanda CGA grubunun üyesi ve Felsefe profesörü olarak sosyal ağlarında yayınladı.

“Sorun bireysel değil kolektif. Rahat ol Silvina Luna. Artık bu gerçeği değiştirmeliyiz”Contrera sözlerini tamamladı.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ataşehir escort kadıköy escort casinoslot sweet bonanza oyna maltepe escort ataşehir escort şişli escort halkalı escort avrupa yakası escort şişli escort avcılar escort esenyurt escort beylikdüzü escort mecidiyeköy escort istanbul escort şirinevler escort avcılar escort
mecidiyeköy escort ankara escort deneme bonusu veren siteler mamigeek.com

Reklam ve İletişim:  Whatsapp:  262 606 0 726  Skype:  live:2dedd6a4f1da91be
Yasal Uyarı: Blog Sitemiz; 5651 Sayılı Kanun kapsamında BTK tarafından onaylı Yer Sağlayıcı'dır. Sitemiz ve içerisinde bulunan tüm içerikler taslak halindedir, kesinliği kanıtlanmış bilgiler değildir. Sitemiz kar amacı gütmez, ücretsiz bilgi paylaşımı yapan bir websitesi olarak yayın hayatına başlayacaktır. Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içeriği  [email protected]  adresi ile iletişime geçerek bildirebilirsiniz. Yasal süre içerisinde ilgili içerikler sitemizden kaldırılacaktır.