100 £ Mücadelesi: DU kızları bu anlaşma için ayağa kalkın! | moda trendleri

ilayda

Member
Trendlerden ödün vermeden tutumlu bütçelerle yaşamak çoğu öğrencinin sloganıdır. HT City, bu parametreyi kullanarak beş Delhi Üniversitesi öğrencisini başkentin pazarlarını keşfetmeye ve ideal jodalarını (çiftlerini) bulmaya davet ediyor. Kondisyon? Satın alma işleminiz daha pahalı olmamalıdır ₹100!

Delhi Üniversitesi öğrencileri, Delhi pazarlarında mükemmel bir çift ayakkabı bulma zorluğunu üstlendi ₹100. (Fotoğraflar: Gökul VS/HT)

Şık terlikler, kaynak: Lajpat Nagarpazar

JMC öğrencisi Pranati Singh, Lajpat Nagar'da deri külotlara yatırım yapıyor.  (Fotoğraf: Gökul VS/HT)

JMC öğrencisi Pranati Singh, Lajpat Nagar’da deri külotlara yatırım yapıyor. (Fotoğraf: Gökul VS/HT)

Pranati SinghJesus and Mary College’da BA (Prog) birinci sınıf öğrencisi şöyle diyor: “Daha önce Lajpat Nagar pazarını sadece dolma teyze momoları için ziyaret etmiştim ve orada olmayanlar bile ₹100! Ve burada bir Chappal alacaktım. Ne zaman bütçemi esnafla paylaşsam, güldüler. Hatta bazıları, “Humare haath jude hue hain, aap jaiye” dedi ama ben beceriksizliğin ötesine geçmeye ve mücadeleyi kazanmak için sebat etmeye karar vermiştim. Sonra nihayet tüm sıkı çalışmayı haklı çıkaran bu şaplalı aldım, vay! Belki de neredeyse yenilmiş yüzüm ya da sevimli gülümsememdi esnafı pes ettiren ama dükkandaki amca bana sadece üniversiteler için değil, akşam toplantıları için de iyi olan bu göz alıcı tasarımı ile güzel bir terlik verdi. Fiyatı kimse tahmin edemez, ben söyleyeyim.”

Nereden Alınır? Mağaza No. 1920, Merkez Pazar, Lajpat Nagar

Kamla Nagar pazarında Jutti swag

Miranda House'da bir öğrenci olan Prabha Jha, Kamla Nagar pazarından Juttis ile desi yağmalarında teselli buluyor.  (Fotoğraf: Gökul VS/HT)

Miranda House’da bir öğrenci olan Prabha Jha, Kamla Nagar pazarından Juttis ile desi yağmalarında teselli buluyor. (Fotoğraf: Gökul VS/HT)

Prabha jhaMiranda House’da birinci sınıf Siyaset Bilimi (Hons) öğrencisi olan , şöyle diyor: “Kamla Nagar’da bir PG’de yaşıyorum, bu nedenle, alışveriş söz konusu olduğunda buradaki pazar bariz bir seçim. Ama bütçeyi duyunca belki biraz terlik alabilirim diye düşündüm (gülüyor)! Bu yüzden çok yüksek beklentilerim yoktu, ama bakalım! Tanrı bilir kaç dükkan sahibi bana normal slip-on sandalet bile vermeyi reddettikten sonra, düzenli bir ayakkabı serisi olan bir mağazaya girdim. ₹100 ila ₹200. Burada inanılmaz tasarlanmış bazı Juttis’lerin gizli bir zulasını buldum. Burada o kadar çok seçenek var ki hangisini alacağım konusunda kafam o kadar karıştı ki her tasarım bir sonraki kadar güzel. Sonunda beyaz zemin üzerine renkli motifler ve güzel gümüş işlemeler bulunan bu çiftte karar kıldım. Ve pazarlıksız aldığım şey buydu. Şimdiye kadarki en iyi satın alma!”

Nereden Alınır? 5275 Kohlapur Yolu, Kamla Nagar

Karol Bagh Market’ten askılı hikayeler

Ramjas Koleji'nde bir öğrenci olan Mehak Rai, Karol Bagh'ın askılı sandaletleriyle canlılık saçıyor.  (Fotoğraf: Gökul VS/HT)

Ramjas Koleji’nde bir öğrenci olan Mehak Rai, Karol Bagh’ın askılı sandaletleriyle canlılık saçıyor. (Fotoğraf: Gökul VS/HT)

mahak raiRamjas College’da Hayat Bilimleri Lisans birinci sınıf öğrencisi olan BSc şöyle diyor: “Batı tarzını tercih ederim ve nadiren etnik veya geleneksel kıyafetler giyerim. Batı tarzı ayakkabılar genellikle daha pahalı olduğundan, bu zorluğun üstesinden gelmek benim için çifte zorluktu. Ancak Karol Bagh’da, bazıları benim hoşuma bile giden çeşitli stil ve tasarımlar var. Doğru tasarımı bulmak biraz zaman alsa da, genellikle ilgimi çeken bir sürü temel ayakkabının olduğu bir mağaza buldum. Bu konuda tüm enerjimle müzakere ettim ve şöyle dedim: ” ₹100 Merhaba bok!’. Belki tartışmaktan bıkmıştı, ama ben bu şık yeni askılı siyah sandaletleri aldım; her şeyle ne gider! Bunlar o kadar çok yönlü ki, onları küçük siyah bir elbiseden bol kargo pantolonlara ve kot pantolonlara kadar her şeyle kombinleyebilirim.”

Nereden Alınır? 2682/2 Beadon Pura, Ajmal Khan Yolu, Karol Bagh

Seçiminizi Sarojini Nagar Market’te yıkamak

JMC'de öğrenci olan Saakhi Sadh, Sarojini Nagar imzalı beyaz babetleri tercih ediyor.  (Fotoğraf: Gökul VS/HT)

JMC’de öğrenci olan Saakhi Sadh, Sarojini Nagar imzalı beyaz babetleri tercih ediyor. (Fotoğraf: Gökul VS/HT)

Saahi SadhJesus and Mary College’da BA (Prog) birinci sınıf öğrencisi, “Daha düşük bir fiyat isterken her dükkan sahibinin söylediği bir şey ‘Sarojini chale jao’dur” diyor. Ve dürüst olmak gerekirse, burada seçim yapmakta zorlandım. Ayakkabıların neredeyse tüm olası stilleri, tasarımları ve renkleri burada mevcuttur. Bu pazarda bu havada bile çizme var mı bir düşünün! Yazlık ve her gün giyilebilir bir şey isterken en büyük engelim sağlam bir çift seçmekti. Neyse ki o kadar güzel görünen bu beyaz makosen ayakkabıları buldum ki hayır diyemedim. Biraz pazarlık ettikten sonra, trend olandan daha azına asla razı olmayan bir alıcı olarak beni çok mutlu eden anlaşmayı kapatabildim.

Nereden Alınır? 10 numaralı dükkan, Sarojini Nagar Pazarı

Palika Çarşısı pazarında oyun basımı

LSR öğrencisi Isha Yadav, Palika Bazar'da matbaacılık oyunu oynuyor.  (Fotoğraf: Gökul VS/HT)

LSR öğrencisi Isha Yadav, Palika Bazar’da matbaacılık oyunu oynuyor. (Fotoğraf: Gökul VS/HT)

yatsı yadavLady Shri Ram Kadınlar Koleji’nde birinci sınıf Gazetecilik (Onur Derecesi) öğrencisi olan , şöyle diyor: “Palika Bazar’a hiç gitmedim ve satıcıların telaşına hayran kaldım. Burada müzakere etmek korkaklara göre değil! Ama meydan okumanın ruhumu kırmasına izin vermedim. İyi olan şey, tüm pazarın seçeneklerle dolu olmasıdır. Kısa sürede alıştım ve bir çift pembe leopar desenli makosen ayakkabı kaptım. Dükkandaki bhaiyya bana fiyatın çok yüksek olduğunu söylediğinde ₹350, dramatik becerilerimi en iyi şekilde kullanıyorum. Önce uzaklaşıyormuş gibi yaptım ve sonra ona sergilenen çiftlerin çoğunun kalitesinin iyi olmadığını söyledim. Yavaş yavaş bir satın alma işlemi yapmakla ilgilendiğime dair güvenini kazanmaya başladım ve sonunda pes edene kadar onu sırada tuttum ve ellerimi kavuşturup “Lütfen şunu yap, ₹100 merhaba hain sadece paas aaj!’ Kendi kendini ilan eden bir pazarlık kraliçesi olduğumu söylemek güvenli.

Nereden Alınır? 124 numaralı dükkan, Palika Bazar

Yazar Tweetleri @KritiKambiri

Daha fazla bilgi için @htcity.delhijunction’ı takip edin

• YAZAR HAKKINDA

Kriti Kambiri, günlük eğlence ve yaşam tarzı eki HT City için sanat, kültür ve kampüs hakkında yazıyor …ayrıntılı olarak görün