70’lerin kefalini bir değişiklikle geri getiriyoruz

ilayda

Member
70’li yıllar ve 80’li yılların başı, önde, yanlarda kısa kesimler ve arkada uzun kesimlerle karakterize edilen kefal saç modeli ile karakterize edildi. Müzisyen David Bowie bunu 70’lerde bir hit haline getirdi ve 80’lerde Sanjay Dutt, Anil Kapoor ve hatta Saif Ali Khan’ın kefal salladığını gördük. Şimdi, 2023’te bu havalı saç stilinin yeniden dirilişini görüyoruz, ama bir değişiklikle. Kefal artık modern kefal olarak yeniden adlandırıldı ve bu görünüm diğerlerinin yanı sıra Jacob Elordi, Paul Mescal ve Vidyut Jamwal tarafından benimsendi. Gönül yarası Jacob Elordi, Venedik Film Festivali’nde yavru kefaliyle bizi havaya uçurdu ve saç stilinin neden pop kültürümüzü şekillendireceğini bize gösterdi.

Modern kefaller trend oluyor (Instagram)

Delhi merkezli moda içeriği yaratıcısı Agou Sitlhou, bu abartılı saç stilinin hayranı. “Çocukluğumdan beri hep saçlarımı uzatmak istemiştim. Ne yazık ki girişimlerim başarısızlıkla sonuçlandı çünkü saçlarımı sürekli boyadım ve bu da sonuçta hasara neden oldu. Kefal saç modelini gerçekten çok seviyorum çünkü bana cesur ve kendinden emin bir görünüm veriyor. Kefal hakkında en çok hoşuma giden şey, farklı saç stillerini deneme yeteneğidir. Benim için en iyisi bu çünkü her fotoğraf çekiminde yaratıcılığımın çılgına dönmesine izin verebiliyorum. “Kefal giyen birçok insandan ve onların saçlarına güçlü enerji yaymalarından ilham aldım” diyor.

Modern kefal modadaki erkek modellerin de gözdesi. “Bu bize bir avantaj sağlıyor ve günümüzde vızıltılı kesim veya arkaya doğru kaygan saç modeli kullanan çok sayıda erkek model arasında öne çıkmamızı sağlıyor. Modellik ajansları ayrıca daha yeni saç stillerine sahip modellere imza atmakla ilgileniyor ve kefal şu anda popüler gibi görünüyor,” diyor model Stuart Court.

Kuaför ve makyaj sanatçısı Amita Juneja, modern kefal görünümüne nasıl ulaşılacağını açıklıyor. “Modern kefal, geleneksel kefalden farklı olarak yan taraflarında soluk tüylere sahiptir. Bu görünüm, çok sayıda dokuya sahip saçlarda en iyi sonucu verir. Düz saçlı erkeklerin istenilen kefal saç stiline ulaşabilmesi için köpük ve ağda gibi şekillendirici ürünler kullanması gerekiyor.”