71. Dünya Güzeli: Hintli Sini Shetty, ₹2,2 lakh değerinde kırmızı Banarsi ipek sarisiyle katledildi | Moda trendleri

ilayda

Member
Miss World'ün taç giyme töreni bu yıl 9 Mart'ta Mumbai'deki Jio Kongre Dünya Merkezi'nde gerçekleşecek olsa da, açılış töreni Salı akşamı Delhi'deki The Ashoka Hotel'de başladı ve burada kıtaların dört bir yanından 115 çarpıcı ve yetenekli genç kadın tanıtıldı. Ulusal kostümleri ve Hint Sini Shetty'si, lüks Benaras sarisiyle ışıltılı bir güzellik saçıyordu. “Hindistan'ın zengin mirasını Miss World sahnesinde sari zarafetine bürünmüş olarak gururla kucaklıyorum. Bu benim, HİNDİSTAN (aynen böyle),” kırmızıyla giriş yapıyor.

71. Dünya Güzeli: Hindistan'ın Sini Shetty'si başarılı ₹Delhi'deki Açılış Töreninde 2.2 Lakh Kırmızı Banarasi İpek Sarileri (Fotoğraf Instagram'dan/sinishettyy)

Sini, sosyal medya sayfasını açtı ve interneti çılgına çeviren ve moda trendlerine yol açan çarpıcı fotoğraf ve Haberlarıyla Instagram'ı sular altında bıraktı. Miss World açılış töreni için elbisesini seçmesinin nedenini açıklarken, “Sari binlerce yıl öncesine, Hint tarihine kadar uzanıyor ve kültürümüzün zengin tarihini ve kimliğimizin dokusunu dokuyan köklü gelenekleri simgeliyor” dedi. .

Kriket heyecanını daha önce hiç olmadığı gibi, yalnızca HT'de keşfedin. Şimdi keşfedin!

Kıyafeti hakkında konuşan Sini, fışkırdı, “Bu zamansız kıyafet, zarafeti, asaleti ve kadınlığın özünü temsil ediyor.” Bu mirasa adım attığımda, Jayanti Reddy imzalı bu Banarasi ipek sarisine büründüğüm için çok heyecanlıyım. Eski dünyanın cazibesini ve sade zarafetini yakalıyor, doğal boyalı yerel kumaşlara dayanıyor ve el dokuması tekstil sanatını kutluyor. Karmaşık el işlemeleriyle dekore edilmiş işçilik ve detaylara gösterilen titizlik, tasarımları daha da ileriye taşıyor ve klasik ve son derece kişisel bir moda ifadesi oluşturuyor.”

Kırmızı ipek kenarlı Benaras sari, etkileyici bir görünüm sergileyen mor işlemeli bluzla zarif bir kontrast oluşturdu. Altı metrelik zarafet, tasarımcı Jayanti Reddy'nin klasik ve şık couture koleksiyonlarıyla tanınan, geleneksel kıyafetleri benzersiz bir stil anlayışı ve minimalist tasarımla birleştiren, aynı zamanda eski dünyanın cazibesini ve güçlü bir vurguyla sade Elegance'ı koruyan, adını taşıyan lüks markası sayesinde sağlandı. doğal olarak boyanmış doğal kumaşla temsil edilir.

Jayanti Reddy'nin el dokuması kumaşları karmaşık el işlemeleriyle süslenmiştir. Sini şöyle açıkladı: “Jayanti Reddy'nin koleksiyonları stil, yaratıcılık ve her parçada çeşitlilik, özel durum ve zamansızlık sunan konfor ve dokulu unsurların mükemmel karışımı ile karakterize ediliyor.” Bu başyapıta sarılmış olarak, mirasımızın köklerine bağlı olduğumu hissediyorum ve bunu yapıyorum. aynı zamanda geleneğin çağdaş zarafetle buluştuğu bir dünyada ileriye doğru bir adım atıyoruz.”

Kırmızı ipek sari'nin orijinal maliyeti ₹Tasarımcı web sitesinde 225.900.

Jayanti Reddy'den Sini Shetty'nin kırmızı Benaras sari (jayantireddy.com'dan ekran görüntüsü)

Jayanti Reddy'den Sini Shetty'nin kırmızı Benaras sari (jayantireddy.com'dan ekran görüntüsü)

Sini dalgalı saçlarını ortada yumuşak bukleler halinde açık bıraktı ve görünümünü bir çift değerli taşlı küpe, maangtika, bir altın yüzük ve Curio Cottage'dan bir dizi bilezikle süsledi. Bir miktar pembe dudak parlatıcısı süren Sini, kameraya şımarık pozlar verirken pembe yanaklar, kıvrık siyah göz kalemi ve iyi tanımlanmış maskara oyunuyla göz alıcı görünümünü artırdı. Sini'nin stili Raksha Singh tarafından tasarlandı.