Avustralya’da Hint derecelerinin tanınması; Başbakan Arnavutça | Bilim Park

ilayda

Member
Avustralya Başbakanı Anthony Albanese Çarşamba günü ülkesinin ve Hindistan hükümetinin Avustralya-Hindistan Eğitim Yeterlilik Tanıma Mekanizmasını tamamladığını duyurdu. Albanese, Hindistan’a yaptığı bir ziyarette, Avustralya’nın Deakin Üniversitesi’nin Gujarat, Gandhinagar’daki GIFT City’de uluslararası bir şube kampüsü kuracağını resmi olarak duyurmak için burada bir programda konuştu.

Ahmedabad: Avustralya Başbakanı Anthony Albanese, Ahmedabad’da Avustralya-Hindistan Eğitim İlişkileri Programı hakkında konuşuyor. (PTI)

“İkili eğitim ilişkimizde önemli bir gelişme var. Avustralya-Hindistan Eğitim Nitelikleri Tanıma Mekanizmasını tamamladığımızı duyurmaktan memnuniyet duyuyorum” dedi.

“Bu yeni mekanizma, Avustralya’da okumuş veya okumuş Hintli bir öğrenciyseniz, eve döndüğünüzde zor kazandığınız derecenizin tanınacağı anlamına gelir. Veya Avustralya’nın çok büyük Hint diasporasının (500.000 ve artmakta olan) bir üyesiyseniz, Hindistan yeterliliğinizin Avustralya’da tanınacağına daha fazla güveneceksiniz” dedi.

Okumaya devam et: BM Genel Sekreteri, Kiev ziyaretinde öldürülen Ukraynalı askerin ‘şok edici’ Habersunu eleştirdi

Albanese, bunun Hindistan’ın herhangi bir ülke ile ulaştığı en kapsamlı ve iddialı anlaşma olduğunu söyledi. “Avustralyalı eğitim sağlayıcılarının Hintli öğrencilere yenilikçi ve daha erişilebilir eğitim sunmaları için ticari fırsatların yolunu açtı. Ve eğitim kurumlarının yeni işbirliği yollarını düşünmeleri için sağlam bir temel sağlıyor” dedi.

Konuk Başbakan, “Gerçekten somut faydaları olacak harika bir çalışma,” diye ekledi. Ayrıca Avustralya’da okumak isteyen Hintli öğrenciler için yeni bir burs duyurdu.

“Yeni bir burs teklifi olan Maitri Burslarını duyurmaktan memnuniyet duyuyorum. Bu, Hintli öğrencilerin Avustralya’da dört yıla kadar eğitim görmelerine olanak tanır. Burslar, Avustralya ile Hindistan arasındaki kültürel, eğitimsel ve toplumsal bağları güçlendirmeyi amaçlayan daha geniş Maitri programının bir parçası” dedi. Etkinlikte Gujarat Eyalet Başbakanı Bhupendra Patel ve Vali Acharya Devvrat da hazır bulundu.

En iyi haber bültenlerimize abone olun