Bronny James'i kim draft edecek? Lakers sadece hayır demeli

ilayda

Member
Artık bu resmileşti, Bronny James gelecek ayın NBA seçmelerine katılıyor ve ne düşündüğünüzü biliyorum ve…

HAYIR.

Artık açık ki, LeBron James'in en büyük çocuğunun babasıyla oynama şansı var ve bu harika olmaz mıydı?

HAYIR!

Yani şimdi oluyor, Lakers Bronny'yi seçecek, böylece LeBron'la yeniden sözleşme imzalayabilecekler ve…

Hayır hayır hayır!

Lakers, Bronny James'i hiçbir koşulda, herhangi bir seçimle seçmemeli, kesinlikle uzak durmalı, pas vermemeli, onu başından savmamalı, başka birini, başkasını almamalı.

Bronny James'i Lakers'a eklemek benzin pompasında sigara yakmak gibi olur.

Kendilerine hakim olamamaları bir patlamayla sonuçlanacaktır.

Çarşamba günü ESPN'e, 19 yaşındaki Bronny'nin USC'de bir sezonun ardından resmi olarak üniversiteden ayrılıp profesyonel olacağı doğrulandı.

Bronny bir Truva atı olarak pek etkileyici değildi; geçen yaz geçirdiği kalp krizi sonrasında maç başına 19 dakikada beş sayı, üç ribaund ve iki asist ortalamaları yakaladı. Bununla birlikte, son NBA draft grubundaki en iyi oyunculardan biriydi ve daha sonra Lakers antrenman tesisindeki profesyonel bir günde her takımda parladı.

Bazı uzmanlar onun ilk tura çıkabileceğini söylüyor. Diğerleri ise onun ikinci tur seçimden daha büyük olmadığını söylüyor. Bazıları hâlâ onun askere alınmaya layık olmadığına inanıyor.

Ancak çoğu kişi en öngörülebilir iniş noktasının Lakers olacağı konusunda hemfikir.USC guard Bronny James, 6 Ocak'ta Los Angeles'ta Stanford'a karşı oynanacak maç öncesinde ısınırken babası LeBron James ile el ele tutuşuyor.

(Ashley Landis / Associated Press)Bu da tahmin edilebileceği gibi bir felaket olurdu.

Lakers'ın 17. sıradan seçimi var. Onu bu kadar yükseğe çıkarmak delilik olurdu. Lakers'ın 55. sıradan seçimi de var. Onu oraya götürmek yaltakçılık olurdu.

Kabul edin, Bronny'yi sadece LeBron'un bu yaz sözleşmesini feshetmesinin ardından kendileriyle yeniden sözleşme imzalaması için bir teşvik olarak seçecekler. Bu, yeteneklerin kazanılması için korkunç bir nedendir ve Bronny Deneyimi'nin hızla çökeceği sallantılı bir temel oluşturur.

Özgeçmişinizde yalnızca “Kayırmacılık” yazdığında, daha baştan mahkum olursunuz.

Bu, birisinin Bronny'yi askere almaması gerektiği anlamına gelmiyor. Onu USC'de geçirdiği sezona göre yargılayamazsınız çünkü kalp sorunu iyileşme aşamasındaydı. Görünüşe göre harika bir basketbol IQ'su var ve sadece 1,80 boyunda olmasına rağmen atletizmi muazzam.

Kolayca kullanışlı bir oyuncu olabilir ve birçok yerde harika bir deneyime sahip olabilir. Tüm draftçılar gibi kendisi olabileceği bir yerde oynamayı, kendi ayak izlerini bırakmayı ve kutlanmayı hak ediyor. Kesinlikle bunu neredeyse her yerde yapabilirdi.

Hiç bir yer ama burası.

Eğer Lakers onu ilk olarak draft ederse Bronny'ye adil davranmıyorlar. Babasına bu kadar yakın performans sergilemesi için üzerindeki baskı savunulamaz olurdu.

LeBron'un Galen Center'da saha kenarında oturması yeterince kötüydü. Babası soyunma odasında karşısında otururken Bronny'nin nasıl hissedeceğini hayal edebiliyor musunuz?

Ünlü babanla bu kadar yakın çalışmanın nasıl bir şey olacağını düşünebiliyor musun? Peki takım arkadaşları nasıl tepki verirdi? Bronny'ye tamamen güvenebilecekler miydi? Babası her zaman izlerken gerçekten kendisi olabilecek miydi?

Mahkemeye taşındıklarında sorunlar daha da kötüleşecektir. Oğuldan babaya bir takım arkadaşı ya da babadan oğla sahalar arası asist gibi inanılmaz derecede güzel anlar olurdu, ancak bunlar çocuğun omuzlarındaki sürekli ısıyı telafi etmeye yeterli olmazdı.

Bronny, babasının her hareketin üzerinde durup yargılaması, tavsiyelerde bulunması, ders vermesi ve hatta belki ara sıra azarlaması ile profesyonel oyunu öğrenmek zorunda kalacaktı.Lakers'tan LeBron James, 10 Aralık'ta Los Angeles'taki Galen Center'da USC'nin Long Beach State maçını izliyor. James'in oğlu Bronny, Truva atları için oynuyordu.

(Jason Armond/Haberler)Salt Lake City'de LeBron'un yalnızca TV'de izleyebildiği bir maçta 10'a iki sayı yapmak Bronny için bir şey olurdu. Bronny için Crypto.com Arena'da LeBron'un nefesi kesilirken mücadele etmek başka bir şey olurdu.

Hoş olmazdı. Zaten güzel değil.

Bronny, konuyu taslak grubundaki muhabirlere yönelttiğinde, “Evet, çok fazla.” dedi.

Şöyle ekledi: “Hayalim her zaman adımı duyurmak, kendime bir isim yapmak ve tabii ki NBA'e gitmekti… Hiçbir zaman sadece babamla oynamayı düşünmedim, ama tabii ki o, o birkaç kez gündeme getirdim. Ama evet, bunu düşünmüyorum.”

Belki de Bronny kadar baskı hissedecek tek kişi Lakers'ın kendisi olacaktır. Bronny'yi draft etmek onları LeBron'a daha da fazla kontrol vermeye zorlayacak ve kendilerini sürekli tuhaf durumlara hazırlayacaktı.

Diyelim ki Bronny'nin hiç dakikası yok ve G-League'e gönderilmesi gerekiyor. LeBron'a mı soruyorlar yoksa ona mı söylüyorlar? Peki ona sorarlarsa, ya hayır derse?

Peki ya LeBron, Bronny'ye doğru şekilde koçluk yapılmadığını düşünürse? Bu ne kadar çirkin olacak? O zaman soyunma odasından kaç fısıltı sızacak?

Eğer Lakers Bronny'yi seçerse sirkin faydaları çok daha ağır basacaktır. Günlük odak noktamız galibiyet ve mağlubiyetler değil, baba ve oğul olacak. Çalışma ilişkileri sosyal medyadaki konuşmaya hakim olacak. Bronny'nin her hamlesinde kameralar LeBron'un bu hamleye verdiği tepkiye odaklanacak.

Hiçbir baba ve oğul aynı anda NBA'de oynamadı. Bronny'nin başka bir yerde oynaması yeterince tarih olur. Lakers'ta oynarsa histeri olur.