Buz Buz Bebek: Buz Cilt Bakımı Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey | moda trendleri

ilayda

Member
Bunaltıcı yaz sıcağında, birden fazla soğuk duş alma, buzlu su içme ve hatta bir buz torbasıyla oturma dürtüsüne direnmek zordur. Yüzünüzü bir kase buzlu suya daldırma fikri aklınıza geldiyse, bu sizin deneme işaretinizdir. Son zamanlarda, moda ve güzellik etkileyicisi Komal Pandey, Insta Hikayelerinde son beş aydır yüzünü bir kase buzlu suya daldırdığını ve bunun hayatında büyük bir fark yarattığını paylaştı. Ayrıca kendisine neden yardımcı olduğunun bir listesini paylaştı: “Cildimi uyandırmaya yardımcı oluyor ve anında enerji veriyor… Yüzümdeki şişkinliği azaltıyor… Fark ettiğim şey, makyajımın daha iyi göründüğü. benim için harika.” Yüz uyuyor… Bu Bu küçük numara kaygımı yönetmeme yardımcı oluyor. Çoğu trend gibi, yüz buzlanma da ünlülerin faydalarını dile getirmesiyle modaya geri döndü. Bu basit adımı günlük yaşamınıza dahil etmenin farklı yollarını keşfediyoruz.

Genç ve güzel kadın yüzünü yıkar.

yüzüne nasıl buz koyulur

Yüzü dondurmanın birkaç yolu vardır:

En kolay yol, normal bir buz küpü kullanmaktır. İnce bir beze veya temiz bir mendile sarın ve dairesel hareketlerle yüzünüzde hafifçe kaydırın.

Derin bir kaseyi soğuk su ve buz küpleriyle doldurarak yüzünüzü buzlu suya daldırın.

Diğer bir teknik ise buz banyolarıdır. Soğuk suya batırılabilen ve ardından 10 ila 15 dakika yüze uygulanabilen tek kullanımlık bir yüz maskesi bezi kullanır. Anında cildin daha sıkı hissetmesine ve dolaşımı iyileştirmesine yardımcı olabilir.

Daha lüks bir deneyim için yeşim taşından rulo veya soğutulmuş paslanmaz çelik rulo kullanın. Yüzü kremlemek için idealdirler ve ayrıca lenfatik drenaja yardımcı olurlar.

Avantajları nelerdir

Yüzünüze buz uygulamak, kan dolaşımını iyileştirerek ve ciltteki yağlı görünümü azaltarak cildi sıkılaştırmaya ve genişlemiş gözenekleri geçici olarak küçültmeye yardımcı olabilir. Diğer faydalar arasında göz torbalarının azaltılması ve kan akışının artması nedeniyle doğal, sağlıklı bir ışıltı yer alır. Ancak, uzun vadeli faydalarını gerçekten kanıtlayan gerçek bir bilimsel veri veya çalışma yoktur.

Kriyoterapi yüz bakımı nedir?

Buzla yüz bakımı, basit, ucuz ve ayakta tedavi bazında hızlı bir şekilde gerçekleştirilebilen invaziv olmayan bir tedavidir. Kriyoterapi, çeşitli kriyojenlerle gerçekleştirilir; sıvı nitrojen, klinik kullanım için en yaygın ve etkili kriyojendir (sıcaklık -196°C). Bir kriyoterapi yüz bakımı, elastin ve kollajen üretimini uyarmak, gözenekleri sıkılaştırmak ve hatta cilt tonunu eşitlemek için yüze ve boyuna sıkıştırılmış ve yoğunlaştırılmış hava uygular. Kriyojenik olarak soğutulmuş hava ince bir jet ile uygulanarak hedefe yönelik ve hedefe yönelik bir tedavi sağlanır. Cilt bu soğuğa maruz kaldığında vücudun doğal savunma sistemi devreye girer. Prosedür endorfin salgılar ve kan dolaşımını uyarır. Cildin tedaviye genel yanıtı, iyileşmek, onarmak ve gençleşmek olacaktır.

Buz Yüz Bakımının Faydaları

Vücudun herhangi bir yerindeki iltihaplanmayı azaltmak için buzlanma gerekir ve prensip yüz derisine uygulanabilir. Dondurma ayrıca kızarıklık, şişkinlik, şişkinlik gibi iltihap belirtilerini de azaltır. Dondurma yüz bakımı, enflamatuar ajanların neden olduğu tetikleyicileri sakinleştirerek rosacea ve akne hastalarına yardımcı olabilir. Aktinik keratozlarda, seboreik keratozlarda vb. kullanılabilir. Sır, tahriş olmuş cildi yatıştırır ve yatıştırır, akne merhemlerinin sihirlerini gerçekleştirmesine izin verir. Kriyoterapi, ölü cilt hücrelerini çıkarabilir ve yeni hücrelerin büyümesini destekleyerek size eşit bir cilt tonu verebilir.

Buz Banyolarının Faydaları Olabilir

Oyuncu Rakul Preet Singh, -15 derece sıcaklıkta karla çevrili bir havuzda yıkanırken çekilmiş bir Habersunu paylaştı. Kriyoterapi veya soğuk daldırma tedavisi olarak bilinen buz banyosunda en az 10 ila 15 dakika daldırma, yoğun bir egzersiz programından sonra iyileşme üzerinde yararlı bir etkiye sahip olabilir. Kan damarları soğuğa maruz kaldığında büzülür. Bu, yaralı bölgelere kan akışını azaltır, şişmeyi ve tahrişi azaltır. Bu da rahatsızlığı azaltır. O zaman serbest radikal üreten döngünün durması ve iltihabın azalması mümkün olur. Soğuk sıcaklıkların metabolizmanızı hızlandırması mümkündür. Titrediğinizde meydana gelen termojenez, vücut sıcaklığınızın yükselmesine neden olarak metabolizmanızı hızlandırır.

Evde buz banyosu nasıl yapılır?

Ayaklarınız, sonra bacaklarınız ve ardından beliniz ile başlayarak vücudunuzu rahatlarken yavaşça batırın. Buz banyonuza girdikten sonra, vücudunuzun şoka uğramaması için nefes alın ve sakin kalın. Rahat olana kadar ıslanmasına izin verin ve kendinizi rahat hissetmeseniz bile orada kalmak için kendinize baskı yapmayın. 3-10 dakika sonra yavaşça vücudunuzdan çıkın, soğuk ıslak kıyafetleri çıkarın, kurulayın ve ısıtın! Sisteminizi ısıtmak için ılık su içerek işlemi tamamlayabilirsiniz. Herhangi bir cilt reaksiyonu veya rahatsızlığı yaşamadığınız sürece iki haftada bir buz banyosu yapabilirsiniz.

Hatırlanacak şeyler

Soğuktan kaçmak ve sıcacık havluyla vücudunuzu sarmak için sıcak bir havlu ve kıyafetlerinizi hazır bulundurun! Çıplak buz banyosu yapmayın. Cildinizi korumak için şort ve tişört giyin. Önerilen maksimum süre bu olduğundan, soğuk küvette 10 dakikadan fazla kalmamayı unutmayın. Acemi olsanız bile, sadece 3 dakika ile başlayın.

paylaşılan deneyimler

Sana Grover, etkileyici

Delhi ve Londra arasında gidip geldiğimden beri yüz kremi cildimin kurtarıcısı oldu. Değişen havanın cildim üzerinde olumlu bir etkisi olmadı. Kısa bir mini spa seansı gibi düşünüyorum ve cilt bakım rutinimin bir parçası olarak haftada üç kez buz terapisi uyguluyorum. Bazı günler cildimin fazla yorgun olduğunu hissettiğimde, cildi daha da rahatlatan doğal bir tonik olan gül suyuyla karıştırıyorum. Kan dolaşımını teşvik eder, gözenekleri sıkılaştırır ve şişkinliği azaltır. Sabahları cilt bakım rutinimin bir parçası olarak kullanıyorum ve benim için hayatımı değiştiriyor.

Etkileyici Ritvi Şah

Bu basit uygulamayı beş yıldır uyguluyorum ve inanılmaz derecede etkili olduğunu söyleyebilirim. Kulağa alışılmadık geliyordu ama benim için oyunu değiştirdi. İster uykusuzluktan ister uzun bir günden kaynaklanıyor olsun, birkaç buz küpü kullanmak, kan damarlarını daraltarak ve şişliği ve yangıyı azaltarak özellikle göz ve yüz çevresindeki şişlikleri azaltmak için harikalar yaratabilir. Ayrıca cilt bakımından önce yüzümü serinletiyorum çünkü soğuk cildimi hazırlamaya yardımcı olacak, böylece serumlarım, nemlendiricilerim ve maskelerim daha derine nüfuz edip daha etkili çalışabilecek. Bu, cilt bakım rutininize güç katmak gibi bir şey!

Anushka Hazra, etkileyici

Yaklaşık iki yıl önce her sabah yüzümü dondurmaya başladım ve yemin ederim. Sabahları gerçekten şiş bir yüzle uyanan biri için yüz kremi kelimenin tam anlamıyla “en havalı” numaralardan biridir. Bazen makyajımı uygulamadan önce (özellikle büyük bir etkinliğe katılıyorsam) yüzümü buzlamayı tercih ederim çünkü yüz buzlanma harika bir astar görevi görür. Güzellikle ilgili tüm faydalarının yanı sıra, yüzüme buz sürmenin en sevdiğim yönlerinden biri, kaygımı ve stresimi gerçekten yatıştırırken, bana önümüzdeki gün için enerji vermesi. Çok sakinleştirici ve terapötik hissettiriyor.