Güzellik fenomenleri Maison Margiela'nın viral porselen makyajına övgüler yağdırıyor

ilayda

Member
John Galliano'nun yakın zamanda sonuçlanan Paris Haute Couture Haftası'ndaki Maison Margiela Artisanal 2024 defilesi tarihe geçecek. Gösteri, moda editörlerinden ve stil uzmanlarından övgü dolu eleştiriler aldı çünkü sürükleyiciydi ve moda müdavimlerinin yaklaşık on yıldır görmediği bir şeydi. Pat McGrath'ın porselen ve camdan oluşan makyajı sosyal medyada viral hale gelmesiyle daha da ilgi gördü. Birçok fenomen, görünümü yeniden yaratmaya çalışıyor ve efsanevi makyaj sanatçısının bu viral güzellik trendini nasıl yaratmayı başardığını merak ediyor.

Birçok fenomen, görünümü yeniden yaratmaya çalışıyor ve efsanevi makyaj sanatçısının bu viral güzellik trendini nasıl yaratmayı başardığını merak ediyor.

Viral makyaj için Pat McGrath, kaşları kamufle ederek ve kalem inceliğinde kaşlar tercih ederek porselen bebek benzeri bir hava yaratmıştı. Yüze hiper-gerçekçi bir cam efekti verildi ve görünümü tamamlamak için cesur, ışıltılı, retro tarzı göz farları kullanıldı.

2024 Bütçesinin tam kapsamı yalnızca HT'de bulunabilir. Şimdi keşfedin!

Sosyal medya içerik yaratıcısı ve makyaj sanatçısı Shantanu Dhupe, sonuca ulaşmak için beş kat soyulabilir maske uygulayarak görünümü yeniden yarattı. Başka bir makyaj fenomeni, görünümü elde etmek için beyaz palyaço boyası ve salatalık kabuğu yüz maskesi kullandı.

İşte kolay adımlarla porselen bebek makyajı görünümüne nasıl ulaşacağınız.

Adım 1: Kaşlarınızı ten renginizde likit fondöten ile kaplayın ve tamamen kamufle edin.

Adım 2: Eyeliner kullanarak gizli kaşlarınızın üzerine yay şeklinde kalem kaşlar çizin.

Adım 3: Pastel bir göz farı kullanın ve ekstra parlaklık için bir miktar ışıltı ekleyin.

Adım 4: Cam cilde ulaşmak için bol miktarda makyaj sonrası sprey uygulayın.