Met Gala 2024, 'Zamanın Bahçesi' için Kıyafet Kurallarını Açıkladı | Moda trendleri

ilayda

Member
Dergi ve Metropolitan Sanat Müzesi Perşembe günü yaptığı duyuruda, Jennifer Lopez, Bad Bunny, Chris Hemsworth ve Zendaya'nın bu yılki Met Gala'nın eşbaşkanları olarak Vogue'un Anna Wintour'una katılacağını duyurdu. Peki kıyafet kuralı? Mayıs ayının ilk Pazartesi günü yapılacak gösterişli bağış toplama etkinliğinde müzenin büyük merdivenlerini tırmanacak olan yıldızlarla dolu kalabalığın zihninde “Zamanın Bahçesi” ne anlama geliyorsa.

Hayal gücünü yakalamak için tasarlanan “Zaman Bahçesi” kıyafet kuralıyla bu yılki Met Gala, moda ve fantezinin çarpıcı bir birleşimini vaat ediyor. (Instagram'da)

Kıyafet kuralları, Met's Kostüm Enstitüsü'ndeki bahar sergisine denk gelen bu yılki 6 Mayıs galasının temasıyla bağlantılı. Bu yılın teması “Uyuyan Güzel: Yeniden Dirilen Moda”. Ancak bunlar peri masalları değil, daha ziyade Kostüm Enstitüsü'nün geniş koleksiyonundaki değerli giysi parçalarıdır; bunların bazıları dik olarak asılmayacak kadar kırılgandır. Müze küratörleri bunları Uyuyan Güzel'in kendisi gibi cam kutulara yerleştirecek. (Ayrıca okuyun: Met Gala 2024 teması “Uyuyan Güzel” modanın değerli kıyafetlerini sergilemeyi vaat ediyor )

Kriket heyecanını daha önce hiç olmadığı gibi, yalnızca HT'de keşfedin. Şimdi keşfedin!

Met'in gişe rekorları kıran moda sergilerini denetleyen küratör Andrew Bolton, Kasım ayındaki bir ön gösterimde, birçoğu daha önce hiç görülmemiş olan 33.000 parçadan oluşan bir koleksiyona kelimenin tam anlamıyla hayat vermenin bir yolunu aradığını söyledi. Bunlardan yaklaşık 250'sini seçti ve gösteriyi kara, deniz ve gökyüzü temaları etrafında düzenleyecek.

Gala, Kostüm Enstitüsü için yıllık bütçesinin büyük bir kısmını sağlayan bir bağış toplama etkinliğidir. Met'e göre etkinlik bugüne kadar 223,5 milyon dolardan fazla para topladı. Dışarıdaki halı yılın en büyük popüler kültür gösterilerinden biri; Lady Gaga, Kim Kardashian, Billy Porter ve Rihanna gibi yıldızlar gecenin temasına uygun kıyafetler giyiyor.

Bu, Bad Bunny'nin galadaki üçüncü yılı ve Hemsworth için de ilk yılı. Lopez 13 kez, Zendaya ise 5 kez davetli listesinde yer aldı. Onursal başkanlar Loewe kreatif direktörü Jonathan Anderson ve TikTok CEO'su Shou Zi Chew'dir. TikTok, Loewe tarafından desteklenen galanın sponsorudur. Sergi 10 Mayıs'tan Eylül'e kadar sürecek. 2, 2024.