Miss World 2023 yarışması 27 yıl sonra Hindistan’a geri döndü | moda trendleri

ilayda

Member
Etkinliğe en son 1996 yılında ev sahipliği yapan Hindistan, 27 yıllık bir aradan sonra 2023 yılında 71. Miss World yarışmasına ev sahipliği yapacak. Duyuru, Birleşik Arap Emirlikleri’nin (BAE) merakla beklenen etkinliğin bu yılki yeri olarak onaylanmasından aylar sonra geldiği için sürpriz oldu. Kesin tarih henüz açıklanmasa da güzellik yarışmasının bu yıl Kasım veya Aralık aylarında yapılması bekleniyor. (Ayrıca okuyun: Sushmita Sen, Kainat Güzeli Kazanmasının 29. Yıldönümünü 18 Yaşındaki Fotoğrafıyla Kutluyor: ‘Beni Sevinçten Ağlatıyor’)

Hindistan, Miss World 2023’e ev sahipliği yapacak: Duyuru, Birleşik Arap Emirlikleri’nin (BAE) bu yıl merakla beklenen etkinliğin yeri olarak onaylanmasından aylar sonra geldiği için sürpriz oldu. (Facebook/Dünya Güzeli)

“71. Miss World finalinin yeni evinin Hindistan olduğunu duyurmaktan mutluluk duyuyorum! 30 yılı aşkın bir süre önce bu inanılmaz ülkeyi ilk ziyaret ettiğim andan itibaren Hindistan’a karşı büyük bir sevgi hissettim! Miss World Organizasyonu başkanı ve CEO’su Julia Morley yaptığı açıklamada, benzersizliğinizi ve çeşitliliğinizi sizinle paylaşmak için sabırsızlanıyoruz.

Görevdeki Dünya Güzeli Karolina Bielawska, Maharashtra Başbakan Yardımcısı ile.  (Bayan dünya)

Görevdeki Dünya Güzeli Karolina Bielawska, Maharashtra Başbakan Yardımcısı ile. (Bayan dünya)

130’dan fazla ülkeden yarışmacılar, benzersiz yeteneklerini, zekalarını ve şefkatlerini sergilemek ve yetenek gösterileri, spor yarışmaları ve yardım girişimleri dahil olmak üzere bir dizi zorlu yarışmada yer almak için Hindistan’da bir araya gelecek. Açıklamada, Kasım/Aralık 2023’teki büyük finallerden önce bir ay boyunca birden fazla kısa listeye giren yarışmacı turu olacağı söylendi.

“71. Miss World Festivali, bu muhteşem etkinliğe ev sahipliği yapmayı en çok hak eden ülkede yapılıyor. PME Başkanı Jamil Saidi, 140 ülkeden delegelerin inanılmaz Hindistan’ı deneyimlemelerine olanak tanıyor!” dedi.

“Hindistan, ülkenin zarafetini, güzelliğini ve ilerici ruhunu gösteren 71. Dünya Güzeli 2023 ile dünyayı kollarını açarak karşılamaya hazırlanıyor. Karolina Bielawska, şu anki Dünya Güzeli Karolina Bielawska, “Bu olağanüstü yolculuğa birlikte çıkarken kadınların fark yaratma gücünü kutlamak için bize katılın” dedi.

Bu yılın Şubat ayında Julia Morley, 2023 yarışmasının Birleşik Arap Emirlikleri’nde yapılacağını duyurdu. Morley o sırada “Daha fazla ayrıntı takip edilecek” dedi.

Julia Morley, Miss World ve Mr World'ü (Facebook/Miss World) organize eden Miss World Organizasyonu'nun eski bir modeli ve Başkanı ve CEO'sudur.

Julia Morley, Miss World ve Mr World’ü (Facebook/Miss World) organize eden Miss World Organizasyonu’nun eski bir modeli ve Başkanı ve CEO’sudur.

Hindistan’dan ilk Dünya Güzeli olan Reita Faria, 1966’da yarışmayı kazandı. Aishwarya Rai (1994), Diana Hayden (1997), Yukta Mookhey (1999), Priyanka Chopra (2000) ve son olarak Manushi Chillar (2017) diğer isimler. Yarışmanın Hintli kazananları. Miss India World 2022 Sini Shetty, Miss World 2023 yarışmasında Hindistan’ı temsil edecek.