Shohei Ohtani'nin Dodgers'daki ilk home run'u hayran tartışmasına yol açtı

ilayda

Member
Harika bir Dodger kartpostalıydı bu; Fernando Valenzuela forması giymiş bir adam, Dodger şapkalı bir kadını mavi denizin üzerinde tarihi bir sayı vuruşu topunu sallarken kaldırıyordu.

Ambar Roman ve kocası Alexis Valenzuela, Roman'ın Shohei Ohtani'nin Dodger'daki ilk home run'unu yakalamasını kutlarken, Çarşamba gecesi Dodger Stadyumu'nun sağ saha pavilyonundaki büyülü sahne buydu.

Değerli bir hatıraydı. Çılgın bir sahneydi. Paha biçilmez bir andı.

O bir kabustu.

Valenzuela, “Çok iyi başladı” dedi. “Sonra bir koşuşturmacayla sonuçlandı.”

Şansın hızlı ve güçlü bir şekilde tersine çevrilmesiyle, genç çiftin etrafı hemen güvenlik görevlileri tarafından kuşatıldı ve tribünlerin altına götürüldü.

Roman, “'Yanlış bir şey mi yaptım?' dedim” diye hatırladı. 'Hayır, seni ödüllendirmek istiyoruz' dediler.”

Biraz ödül.

Roman, imzalı bir sopa, imzalı bir top ve iki imzalı şapka karşılığında potansiyel olarak kazançlı hatıra parçasını teslim etmeye ikna olmuştu.

Roman, potansiyel olarak altı rakamlı topu elinde tutmak isterse Dodgers'ın bunu doğrulayamayacağını ve topun değersiz olacağının kendisine söylendiğini söyledi.

Roman, koridorun diğer ucunda kalmasının istendiği kocasının bilgisi olmadan takası yerinde yapması gerektiğinin kendisine söylendiğini söyledi.

Ohtani'nin oyun sonrası basın toplantısındaki güçlü imalarının aksine Roman, süperstarla hiç tanışmadıklarını, hatta onun yanına bile getirilmediklerini söyledi.

Çift, gecelerinin Dodgers'ın kendilerine söz verildiği gibi arabalarına kadar eşlik edememesiyle sona erdiğini söyledi. Etrafta dolaşan ve onlara bakan bu kadar çok hayran varken ve yanlarında yeni hediyelik eşyalar varken, Chavez Ravine'i isimsiz olarak rahat bırakabilmek için Dodger kıyafetlerini çıkarmaları gerektiğini hissettiler.

O harika kartpostal bir hayal kırıklığı portresine dönüşmüştü; iki inatçı, bu kadar tarihi bir şeyin nasıl bu kadar çabuk çirkinleşebildiğini merak ediyordu.

Valenzuela şunları söyledi: “Çok büyük bir andı. Olanlar onu bir nevi lekeledi.”

Roman şunları söyledi: “Artık bitti ve kızgın değilim, hala aynı hayranı olacağım. Ama bu kadar baskı yapmamalıydılar.”

Dodgers çiftin anlattıklarının ayrıntıları hakkında yorum yapmadı ancak rahatsızlıklarını kabul ettiler ve onlarla yeniden bağlantı kuracaklarına söz verdiler.

Bir Dodger sözcüsü, “İyi bir deneyim yaşamadıkları için üzgünüz, onları özel bir Dodger deneyimi için stadyuma tekrar davet etmek istiyoruz” dedi.

Ohtani'nin maç sonrası basın açıklamasında söylediği “… Geri döndüm ve taraftarla konuştum” yorumlarına verilecek kolay cevaplar yok.

Toplantıya katılan Japonca konuşanların çoğu onun doğrudan Roman'la konuştuğunu kastettiğini düşünse de -ki bu doğru olmazdı- o hiçbir zaman “ben” kelimesini kullanmadı, dolayısıyla belki de Dodgers'ın güvenlik ekibinden bahsediyordu. Ne olursa olsun, zaten büyük bir inceleme altında olan bir oyuncu için, eğer gerçeği daha açık bir şekilde anlatmış olsaydı, bu kaçınılabilecek bir başka şüpheli hamleydi.

Taraftarlar, Çarşamba gecesi Shohei Ohtani'nin Dodgers üyesi olarak ilk home run'unu gerçekleştirmesini kutluyor.

(Allen J. Schaben / Haberler)

Ohtani'nin imajını koruma ve onu mutlu etme arayışı, bu takımın ilk hikayelerinden biriydi ve Whittier'den 28 yaşındaki birkaç gencin sadece gecenin tadını çıkarmaya çalıştığı bu son kargaşanın arkasındaki itici güç gibi görünüyordu. basketbol sahasında.

Eşiyle birlikte bir boru hattı inşaat şirketinde çalışan Valenzuela, “Dodger Stadyumu ilk buluşmalarımızdan biriydi” dedi. “Takım bizim için çok şey ifade ediyor”

Çift, yılda yarım düzine maça katılıyor ve genellikle daha eğlenceli olduğu için saha dışındaki pavyonlarda oturuyor. Çarşamba gecesi San Francisco Giants'a karşı oynanan yedinci atışta, Ohtani'nin çizgi sürüşü onlara doğru ilerlerken işler de çılgına döndü.

Roman, “Bize doğru geldiğini görebiliyorduk ve çevremizdeki herkes ona doğru koşuyordu” dedi.

Valenzuela atlarken top uzanmış birkaç elden sekti ve ayaklarının dibine düştü. Ama orada değildi. Roman zaten sakin bir şekilde eğilip onu almıştı.

Valenzuela, “Yerdeyim ve kızımın çığlık attığını duyuyorum, yukarı bakıyorum ve topun onda olduğunu görüyorum” dedi. “Tarif edilemezdi.”

Çevredeki hayranların çoğunun onlara hemen hatırlattığı gibi, sadece anılardan fazlası açısından da zengindi.

Exton, Pennsylvania'da uzun süredir spor hatıraları müzayedesi yapan Hunt Auctions'ın başkanı Dave Hunt, “Şu anda dünya çapında Ohtani'ye olan ilgi ve mevcut tanıtımla bu topun değerinin 50.000 ila 100.000 dolar arasında olduğunu görebilirsiniz” dedi.

Ohtani'nin bu sezon 37. vuruşunda yaptığı ilk home run da birden fazla kuraklığa son verdi.

Roman, “İlk defa bir top alıyordum” dedi. “Ve bu durumda bir tane almak özeldi.”

Kısa süre sonra, güvenlik görevlilerinin onları uzaklaştırıp görüşmelere başlamasının ne kadar özel olduğunu anladılar. Çifte göre, Valenzuela'nın koridorda kalması ve konuşmanın dışında kalması istendiğinden, gardiyanlar yalnızca Roman ile pazarlık yapmakta ısrar etti.

Valenzuela, “Onlara 'Onunla birlikteyim, bu benim karım, bu işte birlikteyiz' diyorum ama aramızda 20-30 fit kadar mesafe bıraktılar” dedi. “Orada olsaydım bu konuyu konuşabilirdik.”

Roman'a göre ona konuşacak fazla bir şey vermemişler.

“Onlar, 'Ohtani'nin ilk sayı vuruşunu yakaladın ve o gerçekten bu topu geri istiyor ve takas etmeye hazır' dediler” diye hatırladı.

Roman topu alıp alamayacağını sorduğunda, sonuçları konusunda onu uyardılar.

“Bunu saklayabileceğimi söylediler ama o imzalamadı ve doğrulamadı” dedi. “Peki eğer kimliği doğrulanamadıysa bu topun gerçekten değeri ne kadar?”

Shohei Ohtani, Çarşamba gecesi yedinci vuruşta Giants atıcısı Taylor Rogers'ın Dodger'ı olarak ilk home run'unu yaptı.

(Allen J. Schaben / Haberler)

Birinci ligdeki bir kimlik doğrulayıcısı, tüm önemli anlarda maçlar sırasında yedek kulübesinde otururken, bir takımın taraftarlar için herhangi bir şeyi doğrulama zorunluluğu yoktur. Resmi olmayan bir balonun kökenini kanıtlamak zor olduğundan, bir hediyelik eşyanın tam değerini elde etmek için bu tür bir kimlik doğrulama gereklidir. Tüm bunlar, hiçbir bilgi olmadan tek başına aceleci bir karar vermeye itildiğini hisseden Roman için çok zorlayıcıydı. Onlara ilk teklif ettikleri iki imzalı kapaktan pazarlık yaptı ve istemeyerek de olsa anlaşmayı kabul etti.

“Sadece ben ve düşüncelerim vardı” dedi. “Keşke kocamla konuşabilseydim.”

Valenzuela topu kendisinde tutacağını söyledi. Karısının ve balosunun fotoğraflı kanıtları ve Ohtani'nin kıtalara yayılan hatıra pazarı göz önüne alındığında, birisinin bunun için para ödemiş olması ihtimali var. Belki 100.000 dolar olmayabilir ama güzel bir kar elde edebilirlerdi.

Valenzuela, “Dodgers'ın bizden faydalandığını düşünüyorum” dedi.

Çift, en azından Ohtani ile tanışabileceklerini düşündü ve daha sonra onun yorumlarını duyunca şaşırdı.

Valenzuela, “Milyonlar talep etmiyorduk, yıldızlara hayran kalmıştık, o adamla tanışmayı çok isterdik” dedi. “Ama hiç şansımız olmadı.”

Dodgers'ın onlara verdiği hatıra eşyasını gerçekten imzaladığına bile inanmıyorlar.

Valenzuela, “Bütün olayla ilgili hâlâ pek çok şüphem var, pek çok “eğer olursa” diye düşünüyorum” dedi.

Stadyumdan tek başlarına ve neredeyse kılık değiştirerek ayrılırken, kartpostal çifti durumlarının boşunalığı karşısında şaşkına döndü.

Valenzuela, “Biz sadece birinci lig takımına karşı mücadele eden küçük insanlardık” dedi.

Dodgers kazandı. Dodgers kaybetti.