USC, zorlu QB Miller Moss sayesinde play-off yarışına çıkabilir

ilayda

Member
Taraftarlar yuhalıyordu. Büyük adamlar mücadele etmiyordu. Yetenekli adamlar yakalayamadı. Teknik direktörün başarısızlıkları ortadaydı.

USC, cumartesi günü öğleden sonra Coliseum'da ikinci yarının başında sahaya çıkarken, Truva atları Wisconsin'in boğucu futbol kokusunun ortasında çift haneli sayılarla gerisindeydi. işte yine gidiyoruz.

USC oyun kurucusu Miller Moss, Cumartesi günü Kolezyum'da Wisconsin savunmasının baskısı altında pası aldı.

(Gina Ferazzi / Haberler)

Dağınık saçlı, gözleri kararmış temiz hava nefeslerine girin.

Günümüzün üniversite oyun kurucusunun antitezine girin; transfer yapmayan, ayrılmayan, satmayan üç yıllık bir yedek.

USC onu sevmediğinde bile USC'yi seven ve şimdi bu sevgiyi belirgin bir mesaj gönderen belli bir esneklikle sahaya yayan Miller Moss'a girin.

Bu işi aldı ve bundan vazgeçmiyor. Bu takıma sahip ve onların pes etmesine izin vermiyor.

Onun müdahalesi ve başarısızlığı Cumartesi günü ilk yarıda 21-10'luk bir farka yol açtığında, her büyük USC oyun kurucusunun yaptığını yaptı.

Savaşmaya devam etti. Ve devamı. Ve devamı.

Nokta vuruşlarında ikinci yarıda iki gol atışı. Dönen mücadelede ikinci yarıda attığı gol onu altüst etti. Ardından kafasını muayene ettirmek için tıbbi çadıra gitti ve bunun için mükemmel bir açıklama yaptı.

“Uçmaya gidiyorsun, bazı şeyler görüyorsun” dedi.

Truva atları ikinci yarıda uçarken, herkesin gördüğü tek şey Miller Moss'un, Truva atlarının 38-21 galibiyetinde Wisconsin'in canını sıkan bir güçle bu takımın lideri olarak hakimiyetini güçlendirmesiydi.

Koç Lincoln Riley, “O odada söylediğimiz ve her zaman söylediğimiz bir şey vardı: Bana güçlü bir takım gösterin, ben de size güçlü bir oyun kurucu göstereyim” dedi.

USC antrenörü Lincoln Riley, Cumartesi günü Kolezyum'da Truva atlarının Wisconsin'i yenmesi sırasında hücum görevlileriyle konuşuyor.

Michigan'da yürek burkan bir mağlubiyetin sonlarına doğru itilip kakıldıktan bir hafta sonra Truva atları zorlu bir takıma benziyordu çünkü Moss zorlu bir oyun kurucuya benziyordu.

O bir Caleb Williams değil ama burada kimse Caleb Williams'tan bahsetmiyor. Heisman'ın favorisi değil ama burada kimse bireysel ödüllerden bahsetmiyor.

Bu yeni Truva çağının müthiş zaferlere ihtiyacı var. Yeni Truva atı kültürü, geri dönüşün güvenilirliğini gerektiriyor. Bu yeni Truva atlarının, yeniden doğmuş savunmanın avantajını kullanabilecek ve zor durumdaki koçlarının oyun planını, onlara 12 takımlı play-off şansı verecek kadar iyi yönetebilecek bir oyun kurucuya ihtiyacı var.

Ve inanın, bu 3-1'lik takım play-off'lara kalabilecek kadar iyi. Truva atları muhtemelen oraya iki kayıpla ulaşabileceklerdir. İki hafta içinde Penn State önlerinde duran tek güçlü güç gibi görünüyor ve Moss bu yolculuk için mükemmel bir seçim.

Mütevazı, öğretilebilir, sevimli, Riley'ye bağlı ve tabii ki, dördüncü ve 8:22 kala galibiyeti perçinleyen yedi yarda golü kadar cesurca çılgın.

Bu oyunda Moss, taktik kitabı yerine içgüdüsünü kullanarak bir defans oyuncusuna darbe indirdi ve diğer savunmacının üzerinden geçerek kafa üstü sayı bölgesine indi.

Bundan sonra hiç kimsenin takım arkadaşlarından daha başı dönmedi.

USC oyun kurucusu Miller Moss, Cumartesi günü Kolezyum'da dördüncü çeyrekte Wisconsin'e karşı dördüncü ve birlik maçta gol attı.

Woody Marks'a koşarak şöyle dedi: “İçinde bu yeteneğin olduğunu biliyordum ama öyle değil; bu çılgıncaydı.”

Oyunu 55 yarda altılı atışla bitiren defans oyuncusu Mason Cobb ekledi: “Bunu hiç görmedim. Son bölgedeki o küçük atlayış çılgıncaydı.”

Moss'a oyun hakkında soru soruldu ve omuz silkti. Bundan sanki bir kampüs avlusunda yürüyormuş gibi, şüphe üzerine bir köprüden geçmiyormuş gibi konuştu.

Bülten

Savaşmaya devam edin! Gerçek bir Truva atı hayranı mısınız?

USC içgörüleri, haberler ve çok daha fazlası için Times of Troy bültenimizi edinin.

E-posta adresini girin

Beni Kaydol

Zaman zaman Haberler'tan tanıtım içeriği alabilirsiniz.

Acele eden görevlilere atıfta bulunarak, “Oldukça sert bir şekilde çarpıştıklarını hissettim” dedi. “Adamın çarptığını hissettim, bir tane alabileceğimi düşündüm, biraz daha fazlasını alabildim.”

Riley, Moss'un senaryoya tam olarak uymadığını kabul etti ancak bunun akıllıca bir sapma olduğunu belirtti.

Riley, “%100 bu şekilde tasarlanmamıştı” dedi. “Miller bunu gördü, agresif davrandı ve harika bir oyun sergiledi.”

Aslında Moss'un 308 yarda boyunca 45 pasın 30'unu, üç golü ve bir müdahaleyi tamamladığı bir öğleden sonrayı tamamladı. Sezon boyunca, gelişen hücum hattındaki zorluklar nedeniyle sürekli tacize uğramasına rağmen, sekiz gol atma ve iki müdahalede paslarının %65'ini tamamladı.

Yalnızca Cumartesi günü bir kez kovulmasına ve koruması gözle görülür şekilde iyileşmesine rağmen, son golü, onu Duce Robinson'u sekiz yardalık bir skor için bulmaktan alıkoyamayan zorlayıcı bir yıldırımla karşılaştı.

İki gol için 105 yarda değerinde pas yakalayan Ja'Kobi Lane şunları söyledi: “O bir ahbap. Ve öyle oynadı.”

Moss'u isimsiz bir yedek oyuncudan bu takımdaki en önemli kişiye yükselten şey, takım arkadaşlarının bu hayranlığıdır. Truva atlarının, uç bölgeye çarptıktan sonra o tıbbi çadırda serbest bırakıldığı için minnettar olmalarının birçok nedeni var. Bir zamanlar onu kullanamayan bu takım artık onsuz kazanamaz.

USC oyun kurucusu Miller Moss, Wisconsin savunma oyuncusu Curt Neal Cumartesi günü Kolezyum'da ona ulaşmadan önce pasını alıyor.

Cobb, “Onun tokatlandığını, ayağa kalktığını ve gol attığını görüyorsunuz” dedi. “Dostum, biz sallanmaya devam edecek bir takımız. Gerçekte bu bizim kimliğimizdir.”

Bu hem onların hem de kariyerinin ikinci lig oyuncusu olan Miller Moss'un kimliği, şimdi en büyük saldırıları gerçekleştiriyor.

Savunmanın ikinci yarıda oyun dışı kalması, hücumdaki patlamada bir nebze kayıp oldu ve bu D'Anton Lynn olayının gerçekten işe yaradığını bir kez daha gösterdi. Bu ve bu Miller Moss yoğunluğu bulaşıcıdır.

Wisconsin'de mi? Wisconsin dışı.

Truva atlarının savunmasından bahseden Moss, “Gerçekten bizim neyle ilgili olmak istediğimizi somutlaştırıyorlar” dedi.

Kendisi hakkında asla böyle bir şey söylemez. Bunu kendisi hakkında söylemesi gerekirdi.